Jozef Legéň Rôzne

Horúčavy prekonali najvyššie úrovne: V Žiline padol teplotný rekord z roku 1994

Posledné dni na našom území boli extrémne horúce. Druhá vlna horúčav priniesla so sebou tropické teploty. V Žiline to doslova vrelo a dokonca padol v pondelok aj historický teplotný rekord.

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy prekonali najvyššie úrovne: V Žiline padol teplotný rekord z roku 1994
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako informoval Miroslav Šinger zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu, teplota vzduchu v Žiline presiahla svoje historické maximá. V Žiline zaevidovali 36 stupňa Celzia, najvyššia nameraná teplota tu bola z roku 1994 a to 35,1 stupňa Celzia. Meteorológovia zaznamenali na Slovensku v pondelok štyri teplotné rekordy.

Ďalšie rekordy padli v Piešťanoch, kde teplota vystúpila na 35,5 stupňa Celzia, čím bol prekonaný rekord z roku 1994 s hodnotou 35,2 stupňa Celzia. Rekord si pripísal aj Lučenec, kde bolo 36,2 stupňa Celzia, a bol tak prekonaný rekord 35,4 stupňa Celzia z roku 2005.

Teplota vzduchu v Sliači prekonala rekord z roku 2005, kedy bolo 34,5 stupňa Celzia. Počas včerajších extrémnych horúčav namerali Sliači až 36,9 stupňov Celzia. V Nitre a Kamenici nad Cirochou ortuť v teplomeroch vyrovnala miestne maximá. Rovnako ako 29. júla 1994 tu aj v pondelok namerali 35,5 stupňa Celzia.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM