Hokej

Hokej v Žiline pokračuje: Kompromis medzi dvomi návrhmi

Mesto schválilo finančnú dotáciu pre klub. Klub nemá podlžnosti a má jasné financovanie.

Ilustračný obrázok k článku Hokej v Žiline pokračuje: Kompromis medzi dvomi návrhmi
Zdroj: TASR

Žilinskí hokejoví fanúšikovia si môžu vydýchnuť, hokej v meste nekončí. Mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva prinieslo schválenie finančnej dotácie pre klub, ktorá je podľa trénera Stanislava Škorváneka kompromisom dvoch návrhov.

Kormidelníka „vlkov“ zároveň teší, že sa mužstvo môže sústrediť na novú sezónu, ktorú odohrá v druhej najvyššej súťaži.

Predkladatelia pôvodného návrhu na rozpočtovú zmenu požadovali dotáciu vo výške 150-tisíc eur, po schválení pozmeňovacieho návrhu dostane klub polovicu z tejto sumy.

„Je to kompromis medzi dvomi návrhmi. Máme rok na to, aby sme našli riešenia, ktoré posunú žilinský hokej z mestských rúk niekam inam. Za seba poviem, že som rád, že môžeme podpísať zmluvy s hráčmi a že v stredu 11. septembra odohráme prvý domáci zápas proti Spišskej Novej Vsi. Aj hráči sú určite radi, že sa môžu sústrediť na hokej. Verím, že výkonmi prilákame potenciálnych sponzorov,“ uviedol tréner žilinského A-mužstva Stanislav Škorvánek.

MsHK Žilina a.s. dostane od mesta priamu podporu vo výške 75-tisíc eur a ďalších 100-tisíc môže dostať v rokoch 2019–2020 na základe získaných sponzorských prostriedkov.

Podpora mesta Žilina voči hokejovému klubu je nielen vo forme priamej dotácie, ale aj vo forme symbolického prenájmu ľadovej plochy a tréningových priestorov.

Rozpočet

Žilinský primátor podotkol, že rozpočet hokejového klubu je na úrovni 340.000 eur.

Zdôraznil, že do hokejového klubu ide najmenšia suma, aká kedy na hokej išla.

Povedal, že vďaka práci posledných mesiacov má klub výbornú energiu. Dosiahli sme všetko, za čo sme roky bojovali. Klub je dnes vyčistený, nemá podlžnosti, má jasné financovanie. Poslanci presne vedia, na čo peniaze majú ísť. Vedia, aké sú platy hráčov a manažmentu. Máme tam 15 Žilinčanov, čo sme nikdy nemali, máme žilinských trénerov, ktorí chcú trénovať.

Zmluvy

Okrem priamej finančnej podpory rokovalo MsZ aj o návrhoch dvoch zmlúv o nájme medzi spoločnosťou mesta Žilbyt s MsHK Žilina a s MsHKM Žilina.

„Podľa schváleného návrhu príde hokejový klub MsHK Žilina o zisky z prenájmu ľadovej plochy. Za ročný prenájom ľadu a celého hokejového zázemia zaplatí klub mestu prostredníctvom spoločnosti Žilbyt jedno euro mesačne. Zmeny nastanú aj v príjmoch z reklamnej plochy. Doteraz získal celý príjem z prenájmu reklamných plôch MsHK Žilina. Po novom je čiastka rozdelená v pomere 80 percent pre MsHK Žilina, 10 percent dostane MsHKM Žilina a zvyšných 10 percent pôjde správcovskej spoločnosti Žilbyt,“ dodala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Foto ilustračné.

Sledujte nás aj na FB a nenechajte si ujsť žiadne novinky zo Žiliny a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM