Marek Pindeš Hokej

Hokej: Gólová prestrelka v Skalici

12.Kolo Slovenskej Slovnaft extraligy

HK 36 Skalica – MsHK Garmin Žilina 5:6 (2:3, 0:2, 3:1) ** **Góly: 13. D. Pašek (Kocák, Jarolín), 14. Hranáč, 45. Jendek (D. Pašek), 45. Kocák (D. Pašek, Jarolín), 49. R. Hartmann (Pálffy, R. Školiak) – 2. M. Kokavec (Hreus), 11. Hriňa (Nádašdi, Barinka), 11. Škoda (Nádašdi, Rúfus), 23. Škoda (Vala), 31. Rúfus (R. Liščák, Škoda), 42. Drevenák (M. Kokavec, M. Hreus) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – M. Novák, Stano, 2815 divákov

Skalica: Falter (10. Kotvan) – Gründling, Hranáč, Gula, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Škápik – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Kutálek, R. Školiak, Šátek – T. Višňovský, Jarolín, Kocák – Lušňák, Novák, D. Pašek Žilina: Lipovský – Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, M. Horák, Turoň, V. Urban, Kolarz – R. Liščák, Vala, Škoda – Palovčík, Pleva, P. Barinka – M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák – Valášek, Koložváry, Hájnik

Hosťujúci hráči Žiliny sa pustili do tímu z mesta Trdelníkov zhurta a už v druhej minúte stretnutia viedli gólm Kokavca. Po druhýkrát sa Vlci radovali v 11. minúte, keď využili početnú výhodu o dvoch hráčov. Na 2:0 zvýšil po Nádašdiho prihrávke Hriňa. Na trestnej lavici si však svoj trest ešte odpykával Hartmann, čo hostia dokonale využili na strelenie tretieho gólu. Úspešným zakončovateľom bol v tomto prípade Škoda. Skaličania odpovedali o dve minúty neskôr. Na 1:3 znižoval Pašek asistenciu si pripísal Kocák. Na rozdiel jedného gólu znížil ani nie o minútu neskôr Hranáč, keď využil žilinské nevydarené striedanie. V úvodnej minúte druhej tretiny boli diváci svedkami trestného strieľania po tom ako hákoval domáci hráč Výborný prenikajúceho Barinku. Brankár Skalice Kotvan si však s nájazdom poradil. V 23. minúte však lovil domáci gólman puk zo svojej svätyne štvrtýkrát, keď ho strelou do rohu prekonal svojím druhým presným zásahom Škoda. Žilinčania boli pri chuti a piateho gólu sa dočkali v 31. minúte. Jeho autorom bol Igor Rúfus. Aj začiatok poslednej tretiny sa niesol v znamení gólov, keď Kotvan nestačil 43. minúte na Drevenákovu strelu. Domáci však nezložili zbrane a od dve minúty neskôr znížil na 3:6 Jendek a po pár sekundách na 4:6 Kocák. Kontaktný gól sa podarili Skaličanom streliť v 49. minúte, keď po kombinácii Školiaka a Pálffyho presne trafil Hartmann. Skaličania sa snažili zo všetkých síl vyrovnať, puk na Lipovského bránu smeroval zo všetkých pozícií, ale vyrovnávajúci gól už nestrelili. Žilinskí Vlci si tak odvážajú zo Skalice cenné tri body.