Rôzne

Gröhling varuje už teraz: MESTÁ v Žilinskom kraji, kde môžu prerušiť vyučovanie

Aj keď sa školský rok ešte ani nezačal, minister školstva Branislav Gröhling naznačil, kde v našom kraji môže byť už v septembri prerušené vyučovanie.

Ilustračný obrázok k článku Gröhling varuje už teraz: MESTÁ v Žilinskom kraji, kde môžu prerušiť vyučovanie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) je v celkovej zaočkovanosti obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19 na piatom mieste spomedzi krajov na Slovensku. Na tlačovom brífingu v Žiline o tom v piatok informovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. Podľa jej slov to nie je potešujúce, ale ani katastrofické. Zdôraznila, že kraj bude robiť všetko preto, aby sa zaočkovanosť zvýšila.

Minister o zatvorení škôl

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) doplnil, že zaočkovanosť je v niektorých okresoch ŽSK veľmi nízka.

„Celková zaočkovanosť populácie v Bytči je 36 percent, Čadca 33 percent, Kysucké Nové Mesto 34 percent, Námestovo 37 percent, Tvrdošín 37 percent. Tieto percentá nás nútia prognózovať, že na konci septembra a začiatkom októbra tam budú z rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva zatvorené triedy a prerušené vyučovanie," povedal.

Viac správ zo Slovenska

Celoslovenský nadpriemer

Naopak, v Dolnom Kubíne a v Ružomberku je podľa Gröhlinga takmer 70-percentná zaočkovanosť zamestnancov škôl, čo je celoslovenský nadpriemer. „Ak by sme na Slovensku dosiahli 80-percentnú zaočkovanosť zamestnancov škôl, boli by sme veľmi radi," uviedol.

Minister vyhlásil, že vyššia miera zaočkovanosti prispeje k bezpečnejším školám a prezenčnému vyučovaniu. Vyzval ľudí, ktorí ešte váhajú nad očkovaním, aby tak urobili ešte do začiatku školského roka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM