Petra Janigová Futbal

Futbalová Ruža nakoniec v Žiline prehrala

V sobotu (3.3.) ružomberskí futbalisti bojovali o prvé jarné body na štadióne v Žiline. Naša redaktorka Petra Janigová vám sprostredkovala 2.polčas zápasu. Zápas sa skončil víťazstvom MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1.

(TASR) – ** Ľuboš Nosický, tréner Žiliny:** Do prvého polčasu sme nevstúpili dobre, chýbala nám agresivita, lepšia rozohrávka. Súper nás napádal, mali sme problémy. V prvom polčase bol súper lepší. Zlomový moment bol, keď Krnáč chytil šancu Serečina. V druhom polčase sme si vytvorili prevahu, som rád že sme aktívnou hrou otočili skóre. Aleš Křeček, tréner Ružomberka: Prišli sme do Žiliny s rešpektom k súperovi, ale chceli sme tu bodovať a naviazať na výkony z jesene. V prvom polčase sme boli lepší, mali sme viac striel, šancí. Zlomový moment bol, keď Serečin mal šancu na 2:0, vtedy by to mali domáci zložitejšie. V druhom polčase nás súper pritlačil po štandardných situáciách. Má vysokých hráčov, dobre kopú štandardky. Okrem nich si nevytvoril z hry stopercentnú šancu. Som sklamaný, chceli sme aspoň bod.

Po prvom polčase stav zápasu MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:1. Gól: Greššák, hlavou, 18:00 Prvý polčas bol v zásade vyrovnaný, Žilinčania mali jednu vyloženú šancu. Ku koncu polčasu nás súper trochu pritlačil, ružomberská obrana ale pracovala spoľahlivo.Pri­zerali sa riedko zaplnené tribúny a na nich asi 50 fanúšikov futbalovej Ruže, ktorý mali prirodzene výbornú náladu. Zostavy: MFK Ružomberok: Libor Hrdlička – Peter Maslo, Jaroslav Kostelný, Lukáš Greššák, Martin Jurkemik – Jiří Skalák, Tomáš Ďubek, Juraj Vavrík, Patrick Onyango – Filip Serečin, Pavol Masaryk MŠK Žilina: Martin Krnáč – Stanislav Angelovič, Jozef Piaček, Serge Akakpo, Ricardo Nunez – Viktor Pečovský – Miroslav Barčík, Babatounde Bello, Róbert Pich – Momodou Ceesay, Tomáš Majtán

55:00 Vyrovnané! MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:1. Stanislava Angeloviča v pokutovom území stiahol Patrick Onyango a rozhodca Hracho odpískal pokutový kop! Pokutový kop premenil Momodou Ceesay. 62:00 Prvé striedanie v domácom tíme, ihrisko opustil Róbert Pich, nahradil ho peruánsky legionár Jean Deza. 64:00 Prvé striedanie aj na strane Ružomberka, odchádza asi najlepší a najaktívnejší hráč Filip Serečin. Namiesto neho Peter Hoferica. 70:00 Naši pokračujú v dobrom výkone, vyrovnávajúci gól ich nezlomil, tlačíme sa dostatočne dopredu. Žilinský Majtán mal ale šancu, hlavou však nedal. 75:00 ** Majtán mal pred dvomi minútami po skrumáži šancu, ale poslal loptu vedľa Hrdličkovej brány. Žilina Ružomberok 2:1 Gól Žilina! Tak domáci to napokon dokázali. Opäť v spleti tiel sa lopta poodrážala k Jozefovi Piačekovi, ktorého strelecký pokus bol ešte zrazený, ale len na kopačku TOMÁŠA MAJTÁNA, ktorý už tentoraz nezaváhal a loptu poslal chladnokrvne do siete. 78:00 Druhé striedanie v tíme Ružomberka. Tréner Aleš Křeček sťahuje Tomáša Ďubeka, na jeho miesto nastupuje Miroslav Markovič. 80:00 ** Dnešné stretnutie sleduje 1476 divákov! Veľmi nízka návšteva na lídra Corgoň ligy, navyše po dlhej zimnej prestávke. 85:00 Dokážeme nájsť silu na to, aby sme vyrovnali? Naše tretie striedanie, ihrisko opustil Jiří Skalák, nahradil ho Ján Chovanec. Strieda aj Žilina. Z ihriska odchádza Tomáš Majtán, ktorý strelil druhý gól domácich, nastupuje Roman Gergel. 88:00 ** Mohli sme prehrávať o dva góly. Babatounde Bello si narazil loptu so Ceesayom, ocitol sa sám pred Hrdličkom, sám sa s loptou zaplietol a ružomberský brankár napokon loptu na dvakrát chytil. **90:00 V druhom polčase bude rozhodca nadstavovať len dve minúty. **92:00 Ružomberčania získali v závere nadstaveného času rohový kop, na ktorý vybehol z vlastnej brány aj brankár Libor Hrdlička. Žilinská obrana si ale priestor pred vlastnou bránou postrážila a loptu odvrátila do bezpečia. **Koniec zápasu. Prehrali sme 2:1

(pôvodná správa) – Prvý ligový zápas jarnej časti odohrá MFK Ružomberok na horúcej pôde v susednej Žiline. Okrem tradičného korenia, ktoré zápasu dodáva geografická blízkosť oboch miest, pridá severskému derby ďalšiu šťavu aj postavenie tímov v aktuálnej tabuľke. Žilina je po jeseni corgoňligovým lídrom, Ružomberok je síce až na šiestom mieste, no rivalov zo severného Slovenska delí iba 5 bodov. MFK má teda ideálnu šancu dotiahnuť sa na špicu a zároveň aj prelomiť čiernu sériu, ktorú si pod Ďubňom drží – veď oranžoví tu naposledy vyhrali pred šiestimi rokmi!

Pamätné víťazstvo (1:2) sa zrodilo počas majstrovskej sezóny, 13. mája 2006, odvtedy mal Ružomberok najbližšie k prelomeniu zápasového prekliatia na jeseň pred dvomi rokmi, keď napokon remizoval 1:1. Na tribúnach vtedy nechýbala ani početná skupina ružomberských fanúšikov, ktorí povzbudzovali celých 90 minút. Medzi priaznivcami Ruže patria už niekoľko sezón práve výjazdy do Žiliny medzi najobľúbenejšie záležitosti a výnimkou preto nebude ani táto sezóna.

(autor obrázku: Pavol Šuhajda)