Marek Pindeš Futbal

Futbal: Žilina prehrala pod Urpínom

Futbalisti MŠK Žilina cestovali na zápasi 11. kola Corgoň ligy do Banskej Bystrice.

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:0 (1:0) Gól: 23. Kuzma, rozhodca Trutz, ŽK: Hučko, Pleva, Boroš – Leitner, 3108 divákov ** Dukla B. Bystrica: Boroš – Pleva, Adámik, Poljovka, Savič – M. Pančík, Pečovský, Seye (77. Pich), Hučko – Kuzma (89. Chmelík), Uškovič (64. Gajdoš) **MŠK Žilina: Perniš – Adauto, Pečálka, Šourek, Leitner – Vyskočil (56. Oravec), Guldan, Jež, Žilák (64. Mráz)- Lietava, Rilke (79. Kobylík)

Úvod stretnutia patril Žiline, ale bez gólového efektu. Naopak boli to domáci, ktorí sa v 23. minúte ujali vedenia. Po Adautovej chybe Uškovič vnikol do pokutového územia hostí , následne našiel prihrávkou Kuzmu a ten sám pred brankárom Žiliny Pernišom nezaváhal. Domácich strelený gól povzbudil. V 35. minúte sa peknou strelou z poza 16-tky prezentoval Seye. Žilinčanom sa takmer podarilo vyrovnať v závere polčasu, no Guldanovu hlavičku vyrazil Boroš na roh a následný Lietavov pokus skončil mimo domácej brány. Dukla odpovedala Plevom a následne sa do zakončenia dostal Seye, no Perniš si v oboch prípadoch poradil.
Po zmene strán v 56. minúte sa do šance po Ježovom centri dostal opäť Lietava, no lopta tesne minula pravú žrď. O minútu neskôr mohol Lietava pokojne zakončiť do prázdnej brány, to by však nesmel Oravec pokaziť finálnu prihrávku. Banskobystričania neustále hrozili rýchlymi brejkmi. V 65. minúte, Kuzmovu strelu odvrátil z bránkovej čiary Leitner a v 74. minúte taktiež neprekonal Perniša domáci Gajdoš. Do konca stretnutia sa nepodarilo ani jednému z tímov skórovať. Dukla Banská Bystrica tak porazila na domácom trávniku MŠK Žilina 1:0.