Iveta Hrabovská Iné športy

Fantastický úspech Sagana: Prvenstvá na Tour de France!

Žilinčan Peter Sagan (22) vo farbách tímu Liquigas - Cannondale je iba druhým Slovákom v histórii, ktorý vyhral etapu na prestížnych cyklistických pretekoch Tour de France.

Cyklista Peter Sagan splnil svoj cieľ už v úvode Tour de France a dve etapové prvenstvá dosiahol počas prvých štyroch dní. Po nedeľňajšej prvej etape vyhral aj utorňajšiu tretiu z Orchies do Boulogne-sur-Mer (197 km). Úspech slovenských farieb zvýraznil 3. miestom Peter Velits.

Sagan favoritom[/co­lor][/size]

Predpoklady, že budú v konečnej fáze v utorok na posledných 30 km absentovať šprintéri, sa potvrdili a Sagan preto ukázal, čo je v ňom. „Samozrejme, trochu ma potešilo, keď sa hneď ráno o mne hovorilo ako o favoritovi na etapový triumf, ale ašpirantov na prvenstvo bolo viac,“povedal Sagan. 22-ročný Žilinčan nemusel v záverečnom šprintérskom súboji vedúcej skupiny vyvinúť veľké úsilie a vyhral.

„Posledné kilometre boli veľmi rýchle, udržať sa v popredí bolo naozaj náročné. Záver etapy nebol ľahký, nikam som sa neponáhľal a snažil sa nastúpiť v správnej chvíli. Napokon sa mi to podarilo. Je to niečo skvelé,“ tvrdil Peter Sagan.

[blockquote]Sagan sa stal najmladším cyklistom od roku 1934, ktorý v jednom ročníku Tour vyhral dve etapy. Pred 78 rokmi bol mladším dvojnásobným víťazom René Vietto. [/blockquote]

Peter Sagan: „Som nadšený z tohto krásneho víťazstva. Bola to tvrdá etapa, najmä po rovine sa išlo veľké tempo. Navyše, v závere etapy bolo niekoľko zákrut, o ktorých som prakticky ani nevedel. Som rád, že som bol vpredu, lebo neskôr sa začalo padať."

Majstri na návšteve župana: Šošoni so vzácnym ocenením. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137893_Maj­stri-na-navsteve-zupana:-Sosoni-so-vzacnym-ocenenim]TU[/link]

Žilina24/webnoviny Foto/TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie