Jozef Legéň Hokej

Dôležité tri body sú doma: Vlci ustáli dramatický záver so Skalicou

Hráči Žiliny vyhrali nad Skalicou 5:3. Zápas bol dramatický, 46 sekúnd pred sirénou hrali Skaličania presilovku o dvoch hráčov, tú však nevyužili a tak vlci si pripísali ďalšie dôležité tri body do tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité tri body sú doma: Vlci ustáli dramatický záver so Skalicou

MsHK DOXXbet Žilina – HK 36 Skalica 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Góly: 11. Šterbák, 15. F. Novák, 26. Ostrčil, 38. Buc, 56. Tomas – 21. Obdržálek, 39. Barák, 44. Trška. vylúčení: 6:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolín – Bednár, Gavalier, 1104 divákov

Hneď v úvode zápasu sa dostal do veľkej šance hosťujúci Jankovič, ale nikým nekrytý zakončil len do Laca. V ďalšom priebehu sa tempo hry spomalilo, ani jeden z brankárov nemal veľa práce. Žilina zatlačila až v polovici tretiny počas presilovej hry, Kalla ani Varga však spoľahlivého Lipovského neprekonali. Sekundu pred návratom vylúčeného Baráka zabudla obrana Skalice medzi kruhmi na Šterbáka a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 15. minúte domáci využili aj druhú početnú výhodu, keď Kalla našiel milimetrovou krížnou prihrávkou Nováka, ktorý z prvej nedal gólmanovi súpera žiadnu šancu.

Skalica dostala ideálnu možnosť znížiť hneď po prestávke, keď si v jednom zo súbojov počínal nedovolene Tomas. Už po 24 sekundách vystrelil od modrej čiary Obdržálek, Laco mal zakrytý výhľad a puk uvidel až vo svojej sieti. Vyrovnať mohol o malú chvíľu Stieler, ale jeho samostatný únik domáci brankár v páde zlikvidoval. Následne mali Záhoráci výhodu presilovej hry, na jej konci však unikol paradoxne domáci Ostrčil a puk po jeho strele prešiel Lipovskému pomedzi betóny. 152 sekúnd pred sirénou viedli domáci už o tri góly, keď od pravého mantinelu namieril presne Buc. O ďalších 51 sekúnd kapituloval aj domáci brankár, keď ho od modrej prestrelil Barák.

Kontaktného gólu sa Skaličania dočkali v 44. minúte. Pri strele Tršku Laco dvíhal lapačku márne, netrafil a puk na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Na opačnej strane sa v dobrých pozíciách ocitli Dlouhý a o pár sekúnd v skrumáži najmä Valášek s Čavrkom, ležiaci Lipovský však dokázal zázračne všetky možnosti pochytať. V 56. minúte sa už ale nedokázal presunúť pri strele Tomasa, ktorý v presilovej hre zužitkoval krížnu prihrávku od Petra Kloudu. V posledných 46 sekundách ešte hrali hostia v početnej výhode o dvoch hráčov, odvolali aj Lipovského, ale domáci si svoje vedenie postrážili a pripísali si do tabuľky dôležité tri body.

Hlasy trénerov:

Jan Neliba, tréner Žiliny: „Som rád, že sme tento zápas zvládli, hoci súper nastúpil bez piatich hráčov. Tí, ktorí dostali šancu, sa snažili. Pre nás to bol ťažký zápas, pretože posledné stretnutie v Nitre nám nevyšlo. Začiatok bol síce trochu ospalý, ale potom sme si vypracovali viac šancí a zaslúžene sme vyhrali.“

Štefan Mega, asistent trénera Skalice: „Nastúpili sme bez piatich hráčov základnej zostavy. To nie je výhovorka, ale skutočnosť. Máme úzky káder a títo hráči nám chýbali. Dnes rozhodli presilovky, v ktorej dali domáci tri góly. Priebeh zápasu bol vyrovnaný, súper však mal viac streleckého šťastia a zaslúžene zvíťazil.“