Jozef Legéň Rôzne

Deň otvorených dverí DPMŽ zaujal nielen tých najmenších: Primátor ocenil autorov troch najlepších fotografií

Dopravný podnik mesta Žiliny zorganizoval pri príležitosti 20. výročia vzniku podniku Deň otvorených dverí. Priestory podniku navštívil aj pán primátor Igor Choma, ktorý odovzdal vecné ceny autorom troch najlepších fotografií z fotosúťaže na tému „DPMŽ – 20 rokov cestujeme spolu“.

Ilustračný obrázok k článku Deň otvorených dverí DPMŽ zaujal nielen tých najmenších: Primátor ocenil autorov troch najlepších fotografií
Zdroj: Dnes24.sk

Deň otvorených dverí sa uskutočnil v trolejbusovom depe na Kvačalovej ulici v Žiline v sobotu 21. septembra. Zároveň sa uskutočnila vernisáž výstavy troch ocenených a ďalších sedemnástich vybratých fotografií, ktoré tak symbolizovali 20 rokov podniku. Výstavu všetkých 20-tich fotografií si môžete pozrieť v priestoroch Mestského úradu v Žiline od 4. do 18. októbra.

V rámci prehliadky si návštevníci mali možnosť pozrieť nielen priestory centrálneho dispečingu, údržby trolejbusov a vozidlový park dopravcu, ale vypočuť si aj odborný výklad, kde na zvedavé otázky odpovedali zamestnanci DPMŽ. Návštevníci si mohli vyskúšať aj poskytovanie prvej pomoci na figuríne a v zapätí overiť si správnosť vykonanej pomoci na monitore počítača. Veľký ohlas zožal prejazd autobusu s cestujúcimi umyvárňou vozidiel. Pre veľký záujem boli namiesto dvoch plánovaných prejazdov cez umyváreň zaradené ešte ďalšie dva prejazdy. Návštevníci depa sa mohli tešiť na tombolu, pri ktorej mali možnosť vyhrať zaujímavé ceny. Hlavnou cenou bol extra voľný lístok na 90 dní s neobmedzeným počtom jázd.

Zaujímavosti pre deti i dospelých

Dopravca pri otvorení svojich brán nezabudol ani na tých najmenších návštevníkov, pre ktorých čakalo množstvo zábavy v detskom kútiku pod vedením animátorov z CVČ Žilina, na nafukovacích hradoch alebo pri ukážke vyhľadávania nezvestnej osoby psovodmi v skupine s deťmi a deti mali možnosť priamo cvičiť so psami. Zaujímavosťou pre deti i dospelých bola ukážka poslušnosti vycvičeného prasiatka.

Cestujúci sa mohli vyjadriť

Počas Dňa otvorených dverí pozval DPMŽ cestujúcu verejnosť na spoluprácu pri zlepšovaní kvality poskytovaných služieb formou vyplnenia elektronického dotazníka, ktorý je zameraný na získanie informácií, postojov a názorov od cestujúcich. Po ukončení dotazníkovej akcie 21. 12. 2013 a vyhodnotení odpovedí bude DPMŽ, v rámci svojich možností, odstraňovať nedostatky, ktoré najviac prekážajú cestujúcim pri využívaní služieb žilinskej MHD. Celú akciu moderoval Dalibor Bíro, ktorý sa svojej úlohy sa zhostil dokonale.

Európsky týždeň mobility

Deň otvorených dverí v DPMŽ s cieľom zatraktívniť MHD sa konal v čase Európskeho týždňa mobility, ktorý má svoje začiatky už v roku 2002 a v deň 4. ročníka Európskeho dňa trolejbusov, do ktorého bolo zapojených 27 miest zo 16 štátov. Tento rok sa do projektu Európskeho dňa trolejbusov zapojil aj DPMŽ, pretože trolejbusová doprava tvorí jeho nosný systém verejnej prepravy osôb a taktiež sa stotožňuje s názormi zainteresovaných šestnástich štátov Európy. A to konkrétne s tým, že trolejbusová doprava je ekologická, negeneruje nadmerné hlukové zaťaženie, je bezpečná, pohodlná a v konečnom dôsledku je možné ju označiť ako jeden zo stavebných prvkov európskej verejnej dopravy budúcnosti.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM