Igor Petrík Správy

Ďalšia nepríjemná správa z nemocnice: Po lekároch by mohli dať výpovede aj sestry

Výpovede by po lekároch v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou podľa šéfky sesterských odborov Moniky Kaveckej mohli podať aj sestry. Podľa jej slov sú vyčerpané a nikto nerieši ich situáciu.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia nepríjemná správa z nemocnice: Po lekároch by mohli dať výpovede aj sestry
Zdroj: TASR

„Chcú dať výpovede. Sú už veľmi vyčerpané, unavené. Nikto nerieši ich situáciu. Povedať, že riešime, neznamená, že riešia,“ skonštatovala predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek.

Kým lekári podali výpovede na internom oddelení, sestry by tak mohli urobiť na centrálnej jednotke intenzívnej starostlivosti. „Hrozí vysoké riziko, tá situácia je veľmi zlá,“ povedala Kavecká. Kedy by sa tak mohlo stať, nespresnila. Na situáciu na oddelení sestry podľa jej slov listom upozornili aj ministra zdravotníctva Viliama Čisláka.

O hrozbe výpovedí sestier dnes Kavecká informovala aj šéfa rezortu. Ministerstvo zdravotníctva však považuje za predčasné hovoriť o ďalších výpovediach vzhľadom na prebiehajúce rokovania. „Budeme sa pýtať, hľadať odpovede a budeme sa snažiť riešiť situáciu. Podľa našich informácií rieši vedenie situáciu dlhodobo,“ povedala hovorkyňa rezortu Martina Šoltésová.

Dlhodobá nespokojnosť podľa slov lekárov s neriešením kritickej situácie na internom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina viedla väčšinu doktorov z tohto oddelenia k podaniu výpovedí. Ministerstvo deklarovalo, že zdravotná starostlivosť ohrozená nie je. O aktuálnom vývoji situácie by mal v poobedných hodinách informovať riaditeľ nemocnice Štefan Volák.

Prečítajte si tiež:

Výpovede lekárov interného oddelenia: Žilinskí doktori prehovorili, čo stojí za ich krokom

Štrnásť lekárov žilinskej nemocnice podalo výpovede!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie