Bude križovatka na Solinkách rýchlejšia? Mesto pracuje na tomto vylepšení

Situácia na jednej z problematických žilinských križovatiek by sa mohla v budúcnosti zlepšiť. Prestavba však má byť časovo i finančne náročná, preto radnica zatiaľ navrhuje aspoň čiastočné riešenie.

Soňa Vanovčanová

Podľa hovorkyne žilinskej radnice Barbory Zigovej budú dlhé kolóny v čase dopravnej špičky na križovatke pri pivárni „Drevená krava“ onedlho minulosťou. Mesto Žilina pripravuje úpravu stykovej križovatky ulíc Alexandra Rudnaya, Centrálna a Borová na sídlisku Solinky, ktorá má zlepšiť dopravné pomery v týchto miestach a zrýchliť prechodnosť vozidiel.

„Jej riešenie spočíva vo vybudovaní nového odbočovacieho pruhu pre odbočenie vpravo z Borovej ulice v smere na Centrálnu ulicu. Ďalším opatrením je osadenie dopravnej značky so zákazom odbočenia vpravo do areálu súkromnej základnej školy,“ vysvetlil pripravované zmeny primátor Žiliny Igor Choma.

V súčasnej dobe je podľa jeho slov vypracovaná projektová dokumentácia a prebieha fáza inžinieringu, v ktorej sa vybavujú jednotlivé povolenia a vyjadrenia príslušných inštitúcií.

Radnica podľa primátora neustále vyvíja iniciatívu na zlepšenie dopravnej situácie v meste. Z dlhodobého hľadiska plánuje mesto rekonštrukciu križovatky Pod Hájom. Vodičov tu trápi sťažené odbočovanie smerom zo sídliska Vlčince na Solinky. Problém s odbočením spôsobuje najmä množstvo áut jazdiacich nielen po hlavnej ceste, ale i vozidlá prichádzajúce z vedľajšej komunikácie. Riešením je prestavba križovatky Pod Hájom na kruhový objazd.

Tento projekt je však investične i časovo veľmi náročný. Nakoľko je jeho realizácia v dlhodobom časovom horizonte, rozhodli sme sa pristúpiť aspoň k úprave problematickej križovatky pri Drevenej krave. Verím, že po zrealizovaní navrhnutých opatrení sa čiastočne zlepší dopravná situácia na Solinkách,“ uzavrel žilinský primátor.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame