Kultúra

Budatínsky park je už otvorený, pribudnú aj prehliadky: Ako budú vyzerať opatrenia? VIDEO

Považské múzeum otvorí už o niekoľko dní aj hrady Budatín a Strečno. Návštevníci však budú musieť dodržiavať prísne opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Budatínsky park je už otvorený, pribudnú aj prehliadky: Ako budú vyzerať opatrenia? VIDEO
Zdroj: TASR

Považské múzeum v Žiline otvorí od 13. mája Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozíciu Jánošík a Terchová. Informovala o tom marketingová pracovníčka múzea Magdaléna Lacková.

Pripomenula, že v rámci druhej fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti v novým koronavírusom už otvorili park v areáli Budatínskeho hradu. ,,Chvíle na obľúbenom mieste si môžu užiť všetci návštevníci od 6.00 h do 22.00 h, nevyhnú sa však prísnym opatreniam. Pri vstupe do parku musia mať na sebe rúško, dodržiavať sociálny odstup a nesmú sa zdržiavať v skupinách. Toalety budú pre verejnosť prístupné len v čase prevádzky Budatínskeho hradu," uviedla Lacková.

Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozícia Jánošík a Terchová budú prístupné od stredy do nedele od 9.00 h do 16.00 h. V areáli Budatínskeho hradu sa otvorí aj Drotársky pavilón od 9.00 h do 16.30 h. ,,Prehliadky budú individuálne, pričom v expozíciách bude zabezpečený dozor. Návštevníci budú mať povinnosť nosiť rúška, dodržiavať sociálny odstup a riadiť sa všeobecnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva. Tešíme sa, že po dvoch mesiacoch bude v našich expozíciách opäť rušno a ľudia si budú môcť vychutnať ich čaro. Aj keď inak, ako boli doteraz zvyknutí. Naďalej však neplánujeme žiadne podujatia, a taktiež neprijímame rezervácie na prehliadky," vysvetlil riaditeľ Považského múzea v Žiline Michal Jurecký.

Viac informácií a pravidlá pre konkrétne expozície nájdu záujemcovia priamo v hradoch a na webovej stránke Považského múzea.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM