Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Bikesharing zaznamenal enormný záujem: Registrovalo sa doň 6000 ľudí

Záujem obyvateľov Žiliny o bikesharing počas prvého týždňa prevádzky vraj prekonal všetky očakávania. Ľudia jazdia najmä počas pracovného týždňa.

Ilustračný obrázok k článku Bikesharing zaznamenal enormný záujem: Registrovalo sa doň 6000 ľudí
2
Galéria
Zdroj: Mesto Žilina

Záujem obyvateľov Žiliny o bikesharing počas prvého týždňa prevádzky prekonal všetky očakávania. Potvrdzujú to aj počty registrácií a prenájmov verejných bicyklov. Aktuálne evidujeme viac ako 6 000 registro­vaných užívateľov tejto služby. Informovala o tom hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Len počas prvého víkendu boli bicykle vypožičané až 1 619-krát. Pracovné dni sa ukázali ešte vyťaženejšie ako víkend. V pondelok 1. apríla 2019 prekonal bikesharing prvú tisícku výpožičiek za deň, keď bolo zaznamenaných 1 076 výpožičiek. Počty stúpali aj v nasledujúcich dňoch. V utorok prevádzkovateľ zaznamenal 1 645 výpožičiek a v stredu dokonca až 1 968, vo štvrtok to bolo už viac ako 2 000 výpožičiek. Zdieľané bicykle využívajú Žilinčania od 29. marca.

„Už počas piatkovej otváracej ceremónie sme zaznamenali enormný záujem verejnosti o bikesharing a jeho fungovanie. Preto sme veľmi radi, že sa tento systém ujal u Žilinčanov aj v praxi,“ poznamenal Branislav Hadár, správca Nadácie Kia Motors Slovakia. Počas prvých troch dní (od 29. 3. do 31. 3. 2019) sa do aplikácie BikeKIA zaregistrovalo 1 564 ľudí, z toho aktívnych bolo 559 používateľov. V pondelok 1. apríla 2019 stúpol počet registrovaných viac ako dvojnásobne – na 3 219 užívateľov a zvýšil sa aj počet aktívnych cyklistov na 1 052. „Tieto štatistiky sú skutočne vynikajúce. Veril som, že bikesharing bude mať úspech a tieto čísla nám to potvrdili. Je príjemné prechádzať sa Žilinou a vidieť cyklistov ako tieto verejné bicykle využívajú,“ priblížil žilinský primátor Peter Fiabáne.

Spoločnosť Arriva, ktorá je prevádzkovateľom žilinského bikesharingu zaznamenala v najvyťaženejších dňoch v priemere až 18 prenájmov každého bicykla denne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM