Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Basketbal Šport

Basketbal-SBL: Onwenu novou posilou Žiliny, Brown, Conley a Hoferica skončili

Žilinskí basketbalisti dostali novú posilu a ďalší traja hráči sú už mimo hry. Problémom sú zranenia i nesplnené očakávania vedenia tímu.

Ilustračný obrázok k článku Basketbal-SBL: Onwenu novou posilou Žiliny, Brown, Conley a Hoferica skončili
Zdroj: Basketbal Žilina

Vedenie basketbalového klubu PP & TV Raj Žilina pokračuje v ďalších zmenách, tentoraz v hráčskom kádri.

Pre zranenie sa skončila predčasne sezóna pre Američana Brandona Conleyho, súčasťou tímu nie je už ani Bobby Brown a Gustáv Hoferica. Novou posilou Žiliny sa stal 24-ročný Američan Patrick Onwenu.

Ako informoval portál basketliga.sk, zranenie amerického pivota Brandona Conleyho je vážnejšieho charakteru, preto mu už neumožní zasiahnuť do aktuálneho ročníka. Svoju krátku basketbalovú kariéru sa rozhodol ukončiť ďalší pivot Gustáv Hoferica. Okrem toho sa klub definitívne rozlúčil so službami Bobbyho Browna, ktorý nenaplnil očakávania. Vedenie nováčika však nezaháľalo a na uvoľnený legionársky post našlo náhradu. Je ňou krídelník Patrick Onwenu.

Onwenu začínal s profesionálnou kariérou v najvyššej dánskej súťaži, kde obliekal dres tímu FOG Naestved. V 30 stretnutiach si zapísal priemerne do štatistík 14,5 bodu, 4,5 doskoku a 1,1 asistencie. S družstvom sa tešil zo zisku Dánskeho pohára.
Aj v aktuálnej sezóne zostal Američan na severe, z Dánska sa presunul do Nórska, kde sa upísal klubu Fyllingen BBK. V najvyššej nórskej súťaži si zapísal sedem štartov, priemerne zaznamenal 23,1 bodu, 7,7 doskoku a 1,3 asistencie.
Pri splnení všetky potrebných náležitostí by Onwenu mohol zasiahnuť do stredajšieho zápasu 24. kola Eurovia SBL proti Interu Bratislava.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR