Aprílový víkend ponúka pestrý program: Kde sa v Žiline môžete zabaviť?

Víkend je pred nami a s ním aj čas na oddych a zábavu. Prinášame vám výber toho najlepšieho, čo sa v Žiline bude diať.

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Aprílový víkend ponúka pestrý program: Kde sa v Žiline môžete zabaviť?
Zdroj: TASR

Koncert vážnej hudby:

Veľkonočný koncert

Piatok, 6. apríla, 19.00 hod., Dom umenia Fatra

 • Pawel Przytocki, dirigent, Poľsko
 • Dalibor Karvay, husle
 • Stanislava Dubanová-Maggioni, soprán
 • Terézia Kružliaková, mezzosoprán
 • Jozef Gráf, tenor
 • Peter Mikuláš, bas
 • Slovenský filharmonický zbor
 • Jozef Chabroň, zbormajster

Program:

Johann Nepomuk Hummel

 • Predohra B dur
 • Henryk Wieniawski

Husľový koncert č. 2 d mol op. 22

 • Franz Schubert
 • Omša č. 5 As dur D. 678**

Divadelné predstavenie:

Sexuálna perverzita v Chicagu

Piatok, 6. apríla, 19:00 hod., Veľká sála Mestského divadla

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia hry Sexuálna perverzita v Chicagu v réžii Jána Štrbáka rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov.

Koncert:

Jarné jazzové dni

Piatok, 6. apríla, 19.00 hod., Veľká sála konzervatória Ži­lina

Druhý ročník medzinárodného festivalu Jarné jazzové dni v Žiline 2018 sa uskutoční v dvoch termínoch,6. a 27. apríla vo Veľkej sále Konzervatória v Žiline. Ponúkne exkurziu do súčasného svetového jazzu 21. storočia.

Na festivale vystúpia elitní hudobníci jazzového piana, trúbky či bubnov – americký jazzový klavirista Aaron Goldberg si zahrá s kvartetom slovenského trumpetistu Lukáša Oravca (6. apríla) a popredný francúzsky jazz-funkový bubeník Damien Schmitt príde so svojím hudobným projektom Dam´nco (27. apríla). Festival z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a mesto Žilina.

Festival otvorí v piatok 6. apríla 2018 o 19.00 hod. vo Veľkej sále Konzervatória v Žiline americký jazzový pianista Aaron Goldberg, ktorý exkluzívne obohatí slovenskú jazzovú formáciu Lukáš Oravec Quartet.

Americký jazzový klavirista Aaron Goldberg, absolvent Harvardskej univerzity, sa za posledné obdobie vypracoval na jedného z najuznávanejších jazzových pianistov. Pohybuje sa v elitnej spoločnosti mien, ako sú Wynton Marsalis, Terry Gibbs či Wayne Escoffery. Vo svojej tvorbe čerpá zo starého jazzu, ktorý transformuje do vlastnej a osobitej formy postmoderného jazzu 21. storočia.

Mladý slovenský jazzový trumpetista a skladateľ Lukáš Oravec vyniká jedinečným improvizačným umením a pokračuje v ceste vyšliapanej velikánmi jazzovej trúbky. V kvartete pod jeho vedením účinkujú jeden z najvplyvnejších slovenských bubeníkov svojej generácie Marián Ševčík a český kontrabasista Tomáš Baroš, ktorý patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne.

Divadlo a tvorivé dielne pre deti:

Sobota s rozprávkou

Sobota, 7. apríla, 10:00 hod., Bábkové divadlo Žilina

Hravé čítanie a tvorivé dielne pre deti od 3 rokov.Sála Bábkového divadla Žilina.

Zvedavý sloník na motívy Rudyarda Kiplinga

Kedysi dávno, pradávno, keď zem bola ešte celkom nová, zrodila sa Afrika. Tam, kdesi uprostred Afriky, žili všakovaké zvieratá: žirafy, antilopy, škriekajúce opice, veľký krokodíl, dlhonohý pštros, stará korytnačka, krvilačný leopard, dlhý had menom Krajta a malý, zvedavý sloník Bimbo.

V tom čase, predstavte si, slon ešte nemal chobot. Nemal! Namiesto neho mu pred očami vytŕčal iba akýsi výčnelok, ktorý sa ponášal skôr na vyčaptanú papuču alebo rypáčik, na ktorý sa prilepila fašírka.

Chcete vedieť, odkedy majú slony dlhé choboty? Tak poďte s nami, s Bábkovým divadlom Žilina, do Afriky!

Folklórne vystúpenie:

Korenenie

Nedeľa, 8. apríla, 16.00 hod., Veľká scéna Domu odborov

FS Podpoľanec z Detvy a FS Nadšenci z Trenčína v pokračovaní výnimočného folklórneho príbehu, ktorý ponúka príval tanca, emócií, spevu, originálnej muziky.

Dve špičkové telesá vystúpia s programom skvelej tanečnej prítomnosti, pôvodu a novej cesty.

Korenenie treba zažiť!

Divadelné predstavenie:

Triky fet a makači

Sobota, 7. apríla, 19:00 hod., Mestské divadlo Žilina

Mohamed Rouabhi je francúzsky dramatik a režisér alžírskeho pôvodu, ktorý má doteraz na konte dvanásť hier a dlhodobo sa venuje hraniu, písaniu a réžii vo Francúzsku. Triky, fet a makači, to je gangsterská komédia v štýle a poetike filmov Quentina Tarantina o piatich rozdielnych týpkoch s jedným spoločným cieľom.

Bláznivá komédia o peniazoch, diere v stene a svojráznych chlapíkoch s nevyberaným slovníkom a dosť nevyrovnaným čchi. Partia zlodejov sa rozhodne dokončiť jednu starú fušku. Pre drsných mužov so skúsenosťami by to nemal byť problém. Odpratať mŕtvolu, zohnať zbíjačku, vybaviť pár telefonátov a zbaliť Pamelu však nebude také ľahké.

Účinkujú: B. Zachar, M. Koleják, J. Dobrík, D. Uzsák, M. Tomasy, B. Bačo, A.Nováková. RÉŽIA: Eduard Kudláč. V hre sú použité expresívne výrazy.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk