Adrenalínová bikeshow v Žiline zaujala: Atmosféra na FOTKÁCH

Okrem vystúpení profesionálnych športovcov v BMX freestyle a majstra sveta Dominika Nekolného v disciplíne flatland BMX, bolo podujatie doplnené o súťaž Local Hero pre miestnych bikerov.

Soňa Vanovčanová

V slnečný piatok 17. augusta sa na Námestí Andreja Hlinku konal premiérový ročník podujatia JF BMX freestyle show, ktoré mesto Žilina organizovalo v spolupráci s produkčnou agentúrou JF Show. Okrem vystúpení profesionálnych športovcov v BMX freestyle a majstra sveta Dominika Nekolného v disciplíne flatland BMX, bolo podujatie doplnené o súťaž Local Hero pre miestnych bikerov. Informácie poskytla tlačová hovorkyňa Mesta Žilina Barbora Zigová.

Podujatie začalo registráciou pre lokálnych súťažiacich. „Začiatočné nadšenie však pominulo a počet jazdcov, ktorí sa postavili na štart, sa zastavil na počte sedem, keďže mnoho bikerov odradila náročnosť prekážky DOUBLE Show, ktorú v Žiline a okolí nenájdeme, ale aj tréma, preto ostali v pozícii divákov,“ vysvetlil Matej Franek, koordinátor podujatia z Mestského úradu v Žiline.

„V súťaži mali pretekári k dispozícii štyri päťminútové jazdy, počas ktorých predvádzali akrobatické kúsky a boli hodnotení porotou, zloženou z profesionálnych jazdcov,“ uviedla Zigová.

„Víťazom sa s prehľadom stal talentovaný Matej Tinka zo Žiliny so ziskom 528 bodov. Uznanie si však zaslúžila aj Lucia Čajková, ktorá ako jediné dievča medzi pretekármi, obsadila celkové 4. miesto,“ doplnila hovorkyňa.

Sprievodným programom bolo vystúpenie šermiarov zo žilinského Cechu Terra de Selinan, ale aj pokus o prekonanie rekordu žilinského workoutistu Jakuba Slottu v počte zhybov na hrazde počas jednej hodiny, keď sa mu podarilo spraviť 556 zhybov, za čo si vyslúžil veľké uznanie publika.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk