Soňa Vanovčanová Rôzne Správy

Zimný swap navštívili stovky Žilinčanov: Vymenili si takmer tristo kíl oblečenia, FOTO

Na treťom žilinskom swape sa podieľalo omnoho viac dobrovoľníkov ako na predošlých. Zozbieralo sa vyše šesťsto kilogramov šatstva.

Ilustračný obrázok k článku Zimný swap navštívili stovky Žilinčanov: Vymenili si takmer tristo kíl oblečenia, FOTO
16
Galéria

V Novej synagóge sa uskutočnil v poradí tretí žilinský Swap.

V utorok (4. decembra) popoludní sa v Novej synagóge v Žiline uskutočnil tretí žilinský SWAP. Podľa organizátorov bol opäť lepší ako tie predošlé, aj vďaka viacerým dobrovoľníkom a lepšej efektivite.

Podľa slov jednej zo spoluorganizátoriek podujatia Petry Tichej všetky materiály používané na podujatí boli ekologické, dokonca aj reklamné bannery. „Každý swap nás posúva dopredu. Všetko oblečenie bolo rozdelené na dámske, pánske a detské, a to aj podľa veľkostí. Veci sme balili do šitých vrecúšok zo záclon, alebo si ľudia priniesli vlastné tašky,“ uviedla. Ako ďalej pokračovala, bola by rada, keby sa ľudia ozvali na facebookovú stránku SWAP ŽILINA v prípade, že vedia o niekom v núdzi, bez domova, kto potrebuje pomôcť. „Budeme vďační za akýkoľvek tip, nakoľko nám zostalo 420 kg oblečenia, ktoré sme schopní veľmi rýchlo poskytnúť,“ doplnila Petra Tichá.

Na najbližšom plánovanom – jarnom podujatí sa plánuje zavedenie malej zmeny. Tou by malo byť obmedzenie množstva oblečenia, ktoré bude možné na SWAP priniesť na 8 – 10 kusov. „Chceme ľudí naučiť, aby Swap nebrali ako zberňu šatstva. Nosia sem veľa oblečenia, ktoré je už dávno vyradené z ich šatníka. Ani charity s ním nemajú čo robiť. Väčšinou si vyberú len pár kusov nadmerných veľkostí, ktoré potrebujú. Takže by sme chceli dosiahnuť ekologické správanie a používanie toho, čo sa ešte používať dá,“ uviedla jedna z dobrovoľníčiek Katarína Kasáková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie