Iveta Hrabovská Iné športy

Žilinský mužský volejbal opäť extraligový!

Výbornú tohtoročnú sezónu zúročili volejbalisti VO AC Uniza Žilina postupom do najvyššej súťaže. Stalo sa tak už po prvom dni druhého prelínacieho turnaja, ktorý sa hral počas tohto víkendu v Žiline.

AC Uniza Žilina – Lokomotíva Zvolen 2:3 (-20,17,–24,18,–9)[/color][/size]

V úvodnom stretnutí turnaja sa stretli dvaja z najhorúcejších favoritov na postup, extraligová Lokomotíva Zvolen a domáca Uniza Žilina. Plná hala videla vynikajúci volejbal, v ktorom si obe družstvá nakoniec body rozdelili v pomere 1:2. [b]„Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazil šťastnejší tým,“** zhodnotil zápas tréner hostí Milan Beskydiar.

MŠK Vranov n/T – Spartak Komárno 3:1 (-24,22,13,21)[­/color][/size]

Volejbalisti Vranova boli najväčším konkurentom Žiliny v boji o postup. Po ich víťazstve s Komárnom bolo jasné, že o všetkom rozhodne vzájomný večerný súboj Vranova a Žiliny.

Spartak Komárno – Lokomotíva Zvolen 0:3 (-20,–18,–16)[/color][/size]

Toto víťazstvo zabezpečilo Zvolenu extraligovú príslušnosť aj v budúcej sezóne.

AC Uniza Žilina – MŠK Vranov n/T 3:1 (25,–14,21,24)[/co­lor][/size]

Najdôležitejší zápas sezóny bol veľmi vyrovnaný. V závere prvého setu mali za stavu 24:22 Žilinčania prvý setbal. Na víťazstvo však museli odohrať ešte 6 lôpt. V druhom sete viedli Vranovčania hneď v úvode 5:0 a tento svoj náskok postupne zvyšovali až na konečných 11 bodov. Do tretieho setu nastúpili Žilinčania ako vymenení a zaslúžene ho vyhrali. Záver štvrtého setu bol priam infarktový. Vranov viedol 21:18. Domáci zlepšili dôraz na sieti a podarilo sa im otočiť na 24:23. Prvý mečbal ešte hostia smečom odvrátili. Za stavu 24:24 mali podanie, ktoré išlo na Martina Štodera. Nasledoval jeho perfektný príjem na stred siete, kde ho nahrávač Braňo Chudík pridvihol „streďákovi“ Jurajovi Hovorkovi a ten sa nemýlil. Juraj potom išiel na podanie. Vranovčania urobili príjem a chceli zaútočiť z pravého kolíka. Ich smečiar však trafil anténku a v hale prepukla obrovská radosť.

Nedeľné zápasy už boli prakticky iba formalitou a tréneri v nich dali príležitosť všetkým hráčom.

Nová posila Žiliny: Šošonom pomôže Portugalčan Guima!Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.138223_No­va-posila-Ziliny:-Sosonom-pomoze-Portugalcan-Guima!]TU[/link] Ďalší triumf Sagana! Vyhral 6. etapu na Tour de France. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.138187_Dal­si-triumf-Sagana!-Vyhral-6–etapu-na-Tour-de-France]TU[/link]