Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

Žilinskí volejbalisti po prvom zápase o postup do extraligy: Tréner to povedal jasne

Žilinčania ako víťazi prvej ligy odohrali svoj prvý zápas v prelínacej súťaži o postup do extraligy. Tím Starej Ľubovne dal našim hráčom zabrať.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí volejbalisti po prvom zápase o postup do extraligy: Tréner to povedal jasne
Zdroj: VO AC UNIZA

V sobotu 7. apríla odštartovala prelínacia súťaž o postup do extraligy vo volejbale mužov, kde proti sebe nastúpili družstvá Starej Ľubovne a Žiliny. Informácie pre redakciu Žilina24 poskytol športový riaditeľ VO AC UNIZA Peter Minárik.

Stará Ľubovňa ako účastník extraligy síce skončila na poslednom mieste, no pre Žilinčanov bola tvrdým orieškom. Žilina postúpuila do prelínacej súťaže ako víťaz 1. ligy.

„Úvod oboch prvých setov bol ako cez kopirák. Do stavu 8:8 vyrovnaný priebeh zápasu, potom nám súper odskočil o 3–4 body a tesný náskok kontroloval do konca setov. V treťom sete sme sa od začiatku začiatku dostali do vedenia o 3–4 body my, za stavu 12:12 nás súper dotiahol a ťahali sme sa bod po bode až do koncovky, v ktorej boli úspešnejší volejbalisti Ľubovne a vyhrali ho 26:24 a celkovo aj zápas 3:0,“ zhodnotil športový riaditeľ.

„Úvodný zápas nám nevyšiel úplne podľa predstáv, ale my ideme s úsmevom a odhodlaním ďalej,“ uzavrel Minárik.

VO AC UNIZA Žilina – VKM Stará Ľubovňa 0:3 (-21, –20, –24)

Zostava Žiliny:

  • Hrtús, Večeřa, Štoder, Dedič, Láncoš, Šomko T.
  • Libero: Kysela Ľ.
  • Striedali: Minárik, Sobek

Najbližšie dva zápasy odohrajú Žilinčana doma.

21. apríla o 17:00 hod. proti Komárnu a 29. apríla o 15:00 hod. proti Starej Ľubovni. Hrať sa bude v Športovej hale na Rosinskej ceste.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk