Hokej Šport

Žilinskí vlci zdolali Budapešť na domácom ľade

Domáci sa chceli proti Budapešti aj po tretí raz v sezóne tešiť z víťazstva a konečne vyhrať za tri body. Podarilo sa?

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí vlci zdolali Budapešť na domácom ľade
Zdroj: Rastislav Búgel

MsHK DOXXbet Žilina zvíťazil v nedeľnom zápase (2. dcembra) nad MAC Budapešť 4:2 v 29. Tipspor­t ligy.

Od úvodu zápasu sa tak pustili do svojho súpera, ale v rozlete ich pribrzdili dve vylúčenia. Tie však maďarský tím nedokázal potrestať. Niekoľko nepríjemných striel i situácií musel riešiť Mikoláš, hosťujúceho Rajnu ohrozovali domáci prevažne z diaľky. V 12. min. však Bárta prihral pred bránu Beránkovi a český legionár desiatym gólom sezóny bez váhania otvoril skóre. Hostia takmer vyrovnali v 19. min., keď Odnoga trafil do žŕdky. V záverečných sekundách 1. tretiny mali domáci šancu na zvýšenie náskoku, ale po akcii Hvilu neprestrelil Rajnu ani Podešva, ani Balej a puk nakoniec upratal do bezpečia Burt.

Hosťom sa podarilo v úvode 2. tretiny vyrovnať, keď sa Terbócs dostal v útočnej tretine k puku a ponad ľavé rameno Mikoláša ho poslal do siete. O chvíľu hrali hostia presilovku, držali v nej Žilinu v pásme, ale vlci sa oslobodili a dokonca mali po akcii Hunu so Žilinom blízko ku gólu. Ten sa im podarilo streliť v 27. min., keď Kučný z ľavej strany od modrej čiary švihom vymietol pavučinu z ľavého rohu Rajnovej brány. Žilinčania však vyrobili v rýchlom slede dva fauly a maďarský tím mal k dispozícii 97 sekúnd presilovky o dvoch hráčov. Takmer v nej však inkasoval, keď sa k puku dostal Síkela, ale svoj nájazd na Rajnu a blafák nevyriešil dobre. Vlci postupne získavali prevahu a tlačili sa do zakončenia, ale súper odolával a podnikal navyše nebezpečné protiútoky, ktoré však Mikoláš stihol pokryť.

Žilinčania sa v úvode záverečnej časti dostali po prvý raz do dvojgólového vedenia, keď Beránek z pravej strany prihral pred bránku voľnému Ručkayovi, ktorý dostal puk cez Rajnovu lapačku do bránky. Vlci aktívnou hrou hostí veľmi do tlaku nepúšťali, a hoci sa tí snažili o kontaktný gól a mali aj nejaké šance, Mikoláš svoj tím podržal. Hostia dve minúty pred koncom odvolali Rajnu z brány a o pár sekúnd Terbócs tečovaním Dudásovej strely od modrej znížil na rozdiel gólu. Budapešť vycítila šancu, opäť hrala power play, ale 52 sekúnd pred koncom Huna štvrtým gólom definítívne rozhodol o zisku troch bodov pre Žilinu.

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Beránek (Bárta, J. Ručkay), 37. Kučný (Hvila), 42. J. Ručkay (Beránek), 60. Rud. Huna (Kučný) – 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Dudás). Vylúčení: 6:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – D. Konc ml., Šefčík, 503 divákov.

Zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Kučný, Dubeň, Jankovič, Mar. Hudec, Piegl, Bagin, Žilin – Hvila, Podešva, Balej – Jenčík, Húževka, Rud. Huna – Bárta, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Dom. Rehák, Milý – Surovka.

MAC Budapešť: Rajna – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Macaulay – K. Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Pápa, Majoross, Szigeti.