Stanislav Černák Hokej

Zvolenčania cestovali v 40. kole najvyššej domácej hokejovej súťaži na ľad žilinských vlkov. Zverenci trénera Petra Mikulu hráčov HKM nešetrili a doslova si vlci na hosťoch poriadne pochutili...

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí vlci si na Zvolenčanoch poriadne pochutili: Hokejisti HKM pod Dubňom utrpeli debakel!

Žilinčania vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a od úvodných sekúnd zamestnávali obranu hostí. Už v druhej minúte napriahol od modrej čiary obranca Juraj Ďurkech a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Tlak Žiliny pokračoval, no vlci nedokázali využiť presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní 99 sekúnd. V 10. minúte domáci opäť udreli, agilný Demel našiel pred bránkou hostí voľného Drevenáka, ktorý z prvej prekonal Šimka. V 14. minúte bol v úniku faulovaný Matej Síkela, ale ponúknutú výhodu trestného strieľania nepremenil. Hostia sa dostali do prvej vážnejšej šance o minútu neskôr, Radovan Puliš však trafil dvakrát žŕdku a tak Žilina viedla po prvej tretine nad Zvolenom 2:0.

Aj druhú začali aktívnejšia domáci hokejisti. Už v 22. minúte vyčaroval Tomáš Demel výbornú prihrávku na Mateja Valáška, ktorý zvýšil vedenie Žiliny už na 3:0. Hostia sa napriek nepriaznivému stavu nevzdávali a sympaticky bojovali. Aktívny bol najmä Lukáš Jurík, ktorý ťahal väčšinu útokov tímu spod Pustého hradu. Hra pokračovala v rýchlom tempe, hralo sa s minimom prerušení a „vlci“ sa zamerali i na bránenie výsledku. V 38. minúte však Procházka našiel žilinského juniora Dolinajca, ktorý si strelou po ľade otvoril strelecký účet v extralige a pečatil stav po druhej tretine na 4:0 v prospech Žiliny.

Tretia časť sa už naplno niesla v réžii Žiliny, najmä keď od úvodu nahradil Šimka v bránke hostí Filip Orčík. Ten vydržal s čistým kontom štyri minúty, pretože Valášek našiel v medzikruží Demela, ktorý mieril presne a odštartoval tým streleckú salvu svojho tímu. O minútu neskôr sa do prečíslenia dostala trojica Žilinčanov. Uram posunul puk Krajčimu, ktorý z ťažkého uhla prestrelil Orčíka. Ešte v tej istej minúte Drábek nabil do dobrej pozície Dolinajcovi, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Následne sa domáci zamerali na dôslednú defenzívu, ustrážili čisté konto Igora Cibuľu a po výbornom výkone deklasovali Zvolen hladko 7:0.

Hlasy trénerov

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Som rád, že zlepšenými výkonmi ťaháme do hľadiska viac divákov, ktorí nás aj dnes skvele podporili. Výborne sme dnes korčuľovali, podržal nás brankár Igora Cibuľa. Ďakujem svojim hráčom i divákom a teším sa na ďalší zápas.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Nám sa dnes vôbec nič nedarilo, nekorčuľovali sme tak ako sme mali. Ubránili sme sa oslabeniu o dvoch hráčov, ale to bolo všetko. Gratulujem domácim k trom bodov, viac k tomu nemám čo povedať.“

MsHK DOXXbet Žilina – HKm Zvolen 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 2. Ďurkech (Síkela), 10. Drevenák (Demel, Hudec), 22. Valášek (Demel, Drevenák), 38. Dolinajec (Procházka), 44. Demel (Valášek, Drevenák), 45. Krajči (Uram, Síkela), 45. Dolinajec (Drábek). Rozhodovali: Štefik – Kacej, Stanzel, vylúčení: 6:7, navyše: Ťavoda (Martin) 2+10 minúta nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 41. Orčík za Šimka (Martin), 1405 divákov