Správy

Žilinskí gymnazisti budú obhajovať titul: Šampiónmi boli už štyrikrát

Na Župnej kalokagatii sa zúčastní desať stredoškolských tímov. Študenti z Bilingválneho gymnázia zo Žiliny budú obhajovať titul z minulého roka.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí gymnazisti budú obhajovať titul: Šampiónmi boli už štyrikrát
Zdroj: Dnes24.sk

Na celoslovenskom finále športovo-vedomostnej súťaže Župná kalokagatia sa v piatok (4. 10.) v Žiline zúčastní desať stredoškolských tímov, z toho štyri zahraničné. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.

Žilinský kraj budú reprezentovať študenti z Bilingválneho gymnázia zo Žiliny, ktorí už štyrikrát získali putovný pohár a budú obhajovať titul z minulého roka.

„Organizovaním 13. ročníka Župnej kalokagatie sa ŽSK zapojil do aktivity Európskeho týždňa športu 2019 a tiež do celoeurópskej kampane pohybových aktivít. Na celoslovenské kolo na pôde Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline sú pozvané družstvá zo všetkých samosprávnych krajov Slovenska a tiež z Českej republiky a Poľska,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

Ako bude vyzerať trať

„Pre žiakov máme pripravenú trať dlhú tri kilometre a na nej sedem kontrolných stanovíšť. Počas súťaže sa oboznámia s prácou polície, získajú informácie o prevencii drogových závislostí a zúčastnia sa na dynamických ukážkach vojenskej akcie. Osvedčila sa nám aj spolupráca so strednými školami zo Žiliny. Stredná škola požiarnej ochrany predvedie ukážky práce hasičov a Stredná zdravotnícka škola zabezpečí praktickú ukážku resuscitácie na prítomných figurínach,“ povedala riaditeľka odboru školstva a športu Úradu ŽSK Janka Školová.

Kalokagatia je len jednou z aktivít ŽSK v oblasti prevencie, pre žiakovej stredných škôl organizuje viaceré aktivity so zameraním na zmysluplné trávenie voľného času.

Projekt Protidrogový vlak patrí medzi ďalšie aktivity ŽSK

„Organizujeme multimediálne protidrogové predstavenie Drogy sú cesta do tmy, rozbehli sme krajský školský parlament či grantové programy ako Škola bez tabaku, alkoholu a drog či Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac,“ povedala Školová.

ŽSK vlani podporil aj unikátny projekt protidrogového vlaku, ktorý počas siedmich dní navštívilo zhruba 500 žiakov z 15 stredných škôl ŽSK.

Finále Župnej kalokagatie organizuje ŽSK v spolupráci s políciou, občianskym združením Rescue Team Slovakia, Spojenou školou na Rosinskej ceste v Žiline, olympijskými klubmi zo Žilinského kraja a 5. plukom špeciálneho určenia v Žiline.

Foto ilustračné.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie