Jozef Legéň Iné športy

Florbalová extraliga mužov pokračovala 5. a 6. kolom. V sobotu privítali kobylky na domácej palubovke Novú Dubnicu a v nedeľu vycestovali do Trenčína. Žilinčania obidva zápasy vyhrali a sú po šiestich kolách súťaže, len o skóre, na druhom mieste tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Žilinské kobylky súperov valcujú: Cez víkend si to odniesol Trenčín a Nová Dubnica

5. kolo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Nová Dubnica 11:3 (3:2, 4:1, 4:0)

Góly Grasshoppers: 5., 14., 59. Veneny, 21., 60. Ondrejmiška, 35., 58. Baránek, 19. Hrin, 25. Galovič, 34. Štefanko, 51. Novák.

Vylúčenia: 1:5
Rozhodovali: Pánči, Pánis
Počet divákov: 53

V prvej tretine dokázali držať hostia s kobylkami krok a aj preto sa odchádzalo do šatní za stavu 3:2. V druhej tretine ukázali kobylky kto je v zápase favoritom a vypracovali si do záverečnej tretiny štvorgólový náskok. V tretej tretine pridali domáci štyri góly a po víťazstve 11:3 si pripísali do tabuľky ďalšie tri body. Hetrikom sa v zápase blysol Veneny.

6. kolo 1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:7 (1:0, 2:5, 2:2)

Góly Grasshoppers: 2., 5., 30., 44., 45. Veneny, 27. Hrin, 32. Baránek.

Vylúčenia: 2:1 Rozhodovali: Kolář, Rochnianský Počet divákov: 120

Vo vyrovnanom zápase sa ujali vedenia domáci. Kobylky nevedeli nájsť v prvej tretine recept na pozornú obranu domácich a aj preto sa bolo po 20. minútach 1:0. V druhej tretine kobylky zabrali a dokázali otočiť skóre zápasu. Diváci videli šance na oboch stranách, ale efektívnejší boli Žilinčania. Úvod záverečnej tretiny vyšiel kobylkám, ktoré sa dostali do vedenia 3:7. Kobylky ustáli aj záverečný tlak domácich a po víťazstve 5:7 si odviezli 3 body z Trenčína.V zápase sa piatimi gólmi zaskvel Veneny. Kobylky sa nachádzajú po 6. kolách bez straty bodu na druhom mieste o skóre za Florkom Košice. V 7. kole vycestujú kobylky do Stupavy a v 8. kole privítajú na domácej palubovke Hurikán Bratislava.

Kapitán Grasshoppers Veneny: „Ďalší šesťbodový víkend za nami. Šesť kôl, šesť víťazstiev. Paráda. Verím, že nám aktuálna forma vydrží čo najdlhšie. Ideme od zápasu k zápasu a už sa pripravujeme na ďalších súperov Stupavu, Hurikán Bratislava.“

Zostava Grasshoppers: Sak, Kružel – Kvasnica, Hrin, Baránek, Radil, Valíček – Galovič, Ladňák, Ondrejmiška, Veneny, Novák, Dorčík, Štefanko. Tréner: Novák.