Soňa Vanovčanová Hokej Šport

Michalovskí hokejisti hostili Žilinských vlkov v treťom barážovom zápase o Tipsport ligu. Východniari dali vlkom zabrať.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčania premrhali dvojgólové vedenie: V treťom barážovom zápase uspeli Michalovce

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom zápase baráže o účasť v Tipsport lige nad MsHK Žilina 3:2 po predĺžení a znížili stav série na 1:2. Prvoligista v zápase prehrával 0:2, napokon však jeho dokonalý obrat zavŕšil v predĺžení Jakub Linet. Štvrtý zápas je na programe v nedeľu 17. marca od 17.30 h opäť v Michalovciach.

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom znížiť stav série, ale v prvej tretine boli aktívnejší Žilinčania. Tí hrali v úvodnom dejstve dve presilovky a v oboch skórovali. V 13. minúte Hvila pripravil gólovú pozíciu Jenčíkovi, ktorý otvoril skóre. Na 0:2 upravil Huna, ktorý skóroval takmer zároveň s klaksónom prvej tretiny.

Michalovčania v druhej časti zvýšili aktivitu, od 23. sekundy hrali presilovku a v nej Giľák prepasíroval puk za Fučíka – 1:2. Diváci ožili, domáci si následne vybojovali dve ďalšie presilovky a vylúčenie Ručkaya v 36. minúte potrestal Hamráček, ktorý skóroval po individuálnej akcii. Nabudení Michalovčania mali do konca druhej časti viac z hry, ďalší gólový úspech v nej však nepridali.

Tretia tretina priniesla taktickú bitku, v ktorej mohli oba tímy skórovať z presiloviek, ale stav sa nezmenil.

Domáci hráči dokonali obrat v predĺžení. V 64. minúte sa po strele Bojka ideálne zorientoval Linet, ktorý dorazil puk za Fučíka.

HK Dukla Ingema Michalovce – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po predĺž. (0:2, 2:0, 0:0 – 1:0)

• Góly: 22. Giľák (Róth, Kolba), 36. Hamráček (Toma, Novický), 64. Linet (Bojko, Valečko) – 13. Jenčík (Hvila, Húževka), 20. Huna (Hvila, Jenčík).
  • Rozhodovali: Orolin, Valach – Rojík, Šoltés
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Mašlonka (Mich.) 10 min OT za napadn. hlavy a krku, Ručkay (Žil.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.