Žilinčania, pozitívne správy: Do mesta by mohol prísť nemecký gigant, toľkoto miest môže vzniknúť!

V Žiline by mohli pribudnúť desiatky nových pracovných miest. Nové centrum zdieľaných finančných služieb nemeckej spoločnosti má podľa plánov zabezpečovať administratívu, služby riadenia úverového rizika, interný audit, riadenie peňažných tokov a iné podporné finančné služby.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčania, pozitívne správy: Do mesta by mohol prísť nemecký gigant, toľkoto miest môže vzniknúť!
Zdroj: TASR

Daňovú úľavu vo výške takmer milión eur by mala dostať od štátu spoločnosť Schaeffler Slovensko so sídlom v Kysuckom Novom Meste na zriadenie centra zdieľaných finančných služieb v Žiline, ktoré zamestná 53 ľudí. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý predložilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Nové centrum v Žiline

Cieľom investičného zámeru je vybudovanie nového centra zdieľaných finančných služieb v Žiline, ktoré by poskytovalo analytické a finančné služby pre všetky spoločnosti skupiny Schaeffler v Európe. Podľa návrhu MH SR by išlo predovšetkým o administratívne služby, služby riadenia úverového rizika, interný audit, riadenie peňažných tokov a iné podporné finančné služby.

V súvislosti s plánovanou realizáciou investície požaduje spoločnosť Schaeffler Slovensko poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške 997 535 eur.

Obdobie rokov 2013 až 2015

„Realizácia investičného zámeru spoločnosti vo výške 411 000 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2015. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa vytvorí 53 priamych nových pracovných miest do konca roka 2016,“ uvádza rezort v predkladacej správe k návrhu.

Spoločnosť je súčasťou nadnárodnej skupiny Schaeffler s centrálou v Nemecku, ktorá je popredným svetovým výrobcom valivých ložísk a lineárnych produktov a komponentov motorov, prevodoviek a podvozkov pre automobilový, strojársky a letecký priemysel.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame