Futbal

Žilinčania na víťaznej vlne: Pohronie sa presadilo až v oslabení

Futbalisti Žiliny zvládli aj tretí zápas v novej sezóne Fortuna ligy, keď zdolali Pohronie 3:1. Dvoma gólmi sa blysol Vahan Bičachčjan.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčania na víťaznej vlne: Pohronie sa presadilo až v oslabení
Zdroj: FK Pohronie

Domáci začali najlepšie ako mohli, už v druhej minúte sa k dlhému nákopu dostal na pravej strane Rusnák, z prvej prihral Jamborovi, ktorý otvoril skóre duelu. Žilinčania mali prevahu, v 9. min sa síce dostal k zakončeniu Blahút, ale Belko jeho technický pokus zlikvidoval.

Domáci sa snažili hrať aktívne, ale brzdili ich nepresnosti v rozohrávke. V závere mal dvakrát sľubnú príležitosť Gono, ale brankár Pohronia Slančík v oboch prípadoch vyrazil na rohový kop. Na opačnej strane Blahút prihral Adlerovi, ale ani on nepochodil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil, skôr naopak. Žilinčania kontrolovali hru a v 51. minúte mohli pridať poistku, ale Rusnákov pokus stečoval jeden z obrancov na roh. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 58. minúte, ale nepodarilo sa mu obísť Slančíka. Žilina sa konečne dočkala v 67. min. Čmovš fauloval pred svojou šestnástkou a Bičachčjan trafil presne – 2:0.

Športové správy

Pohroniu ešte viac skomplikoval pozíciu Špiriak, ktorý v 73. minúte inkasoval druhú žltú kartu. Žilinčanom trvalo šesť minút, kým využili presilovku, druhý zásah v stretnutí pridal Bičachčjan. V závere zápasu skorigoval Ladji, ale na zdramatizovanie duelu nezostal hosťom čas.

MŠK Žilina – FK Pohronie 3:1 (1:0)

Góly: 67. a 79. Bičachčjan, 2. Jambor – 84. Ladji. Rozhodovali: Prešinský – Weiss, Galo, ŽK: Slebodník – Horák, Špiriak, Lačný, Čmovš, ČK: 73. Špiriak po 2. ŽK, 804 divákov.
Žilina: Belko – Suľa, Minárik (60. Kopas), Nemčík, Sluka – Gono (60. Fazlagič), Mráz, Slebodník (66. Bičachčjan) – Rusnák (77. Ďuriš), Jambor, Goljan (66. Kaprálik)
Pohronie: Slančík – Špiriak, Paluszek, Čmovš, Horák (55. Ladji) – Pajer, Šcišlak, Blahút, Mazan, Badolo (31. Da Silva) – Lačný (83. Výbošťok)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.