Barbara Dallosová Šport

Trojčlennej výprave zo Žiliny sa na súťaži darilo. Najviac však Michalovi, ktorého výkonu sa nestačili čudovať ani športové delegácie.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčan Michal sa na medzinárodnom turnaji postaral o senzáciu: Skalp majstra sveta
Zdroj: Karate klub Žilina

V posledný novembrový deň hostila Nitra memoriál Rudolfa Farmadina v Karate. Pamiatku jednej z najväčších osobnosti v histórií slovenského karate si prišlo uctiť 508 pretekárov z 54 klubov z 9 európskych krajín. O výsledkoch našich športovcov informoval tréner Karate klubu Žilina Ján Novosad.

Na turnaji sa predstavila aj trojčlenná minivýprava žilinského klubu AC UNIZA. Tá si podľa Novosada v tvrdej konkurencii domov doviezla 7. miesto zásluhou Stelly Bytčanek, 5. miesto zásluhou Tomáša Králika a striebro zásluhou Michala Kočutu.

Posledný menovaný, Michal, sa podľa slov trénera na turnaji postaral doslova o senzáciu. V semifinále svojej kategórie (kumite dorastenci – 57 kg) narazil na Poliaka Dziudu Dominika, ktorý je čerstvým majstrom sveta z októbrových MS v Chile.

,,Ten bol dovtedy suverénny a všetkých svojich súperov porazil ešte pred časovým limitom. Rozbiehajúci sa Michal ho však nepustil vôbec k ničomu a po remíze 0:0 vyhral na aktivitu. Vo finále následne Michal rovnakým spôsobom prehral s Českým reprezentantom, no striebro a skalp majstra sveta sa v jeho vitrínke rozhodne počítajú," uzatvára téner Novosad neskrývajúc spokojnosť nad výkonom svojho zverenca.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.