Jozef Legéň Iné športy

Florbalová Salming extraliga mužov mala na programe tretí zápas štvrťfinále play off. Kobylky vycestovali do Stupavy, kde mohli ukončiť sériu.

Ilustračný obrázok k článku Žilina ukončila sériu proti Stupave gólovým koncertom: Kobylky čaká neľahké semifinále...

Tak ako v druhom zápase aj v treťom vyšiel vstup do zápasu kobylkám. Rýchlo sa ujali vedenia a v 9. minúte viedli 3:0. Do šatní sa išlo za stavu 4:1 pre kobylky. V druhej tretine zvýšili hostia zo Žiliny skóre na 7:2. V poslednej tretine kobylky kontrolovali priebeh stretnutia a po víťazstve 10:4 sa mohli tešiť aj z postupu do semifinále.

Po víťazstve v sérii 3:0 narazia kobylky v semifinále na Hurikán Bratislava. Séria začína nasledujúci víkend keď kobylky privítajú na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta tím z Bratislavy.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Sak – Kvasnica, Hrin, Radil, Baránek, Koščo, Pavlikovič, Francl – Ondrejmiška, Galovič, Ladňák, Pazderka, Veneny, Novák, Vavrica, Grlický, Jurčík, Hruška. Tréner: Novák.

3. zápas

Bogdau Stupava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:10

• (1:4, 1:3, 2:3)
  • Góly Grasshoppers: 34., 49., 50. Galovič, 2., 6. Novák, 26., 59. Vavrica, 9. Jurčík, 17. Pazderka, 26. Ladňák.
  • Vylúčenia: 2:1
  • Rozhodovali: Ďuriš, Bača