Správy

Žilina stále nemá dosť ľudí na testovanie: Zháňa zdravotníkov i dobrovoľníkov

Podľa slov primátora je testovanie pre mesto mimoriadne rozsiahla a zložitá akcia. Ani pár dní pred ním radnica nemá dosť personálnej sily.

Ilustračný obrázok k článku Žilina stále nemá dosť ľudí na testovanie: Zháňa zdravotníkov i dobrovoľníkov
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Mesto Žilina hľadá administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov na výpomoc počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Primátor s výzvou

Doplnil, že záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov a nemalo by ísť o zdravotníckych pracovníkov. „Prihlásiť sa môžu do štvrtka (29. 10.) do 12.00 hod. v online registračnom formulári na internetovej stránke. Prihlásených na administratívnu výpomoc bude následne kontaktovať Mestský úrad v Žiline s ďalšími informáciami,“ vysvetlil Miškovčík.

„Celoplošné testovanie je mimoriadne rozsiahla a zložitá akcia. V podmienkach Slovenska neexistuje historická skúsenosť s niečím podobným, preto je každá pomocná ruka v tejto chvíli potrebnejšia ako inokedy. Apelujem na všetkých dobrovoľníkov zo Žiliny a okolia, ktorí sú ochotní pomôcť pri celoplošnom testovaní. Prosím, prihláste sa a pomôžte,“ vyzval žilinský primátor Peter Fiabáne.

Chýbajú aj zdravotníci

Podľa Miškovčíka bude počas celoplošného testovania v Žiline potrebná aj výpomoc zdravotníkov.

„Samospráva žiada o pomoc lekárov, sestry, zdravotníckych záchranárov, pôrodné asistentky, praktické sestry či študentov lekárskej fakulty (5., 6. ročník) alebo ošetrovateľstva (2. – 5. ročník). Prihlásiť sa môžu v rovnakom online formulári ako dobrovoľníci a v rovnakom termíne. Bližšie informácie získajú na e-mailovej adrese hovorca@zilina.sk,“ dodal hovorca mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM