Hokej Šport

Žilina s Michalovcami v prvom zápase baráže: Hlasy trénerov

Žilinskí a michalovskí hokejisti odohrali prvý zo série zápasov baráže o Tipsport Ligu hranej na štyri víťazstvá. Kto sa ujal vedenia?

Ilustračný obrázok k článku Žilina s Michalovcami v prvom zápase baráže: Hlasy trénerov
Zdroj: Rastislav Búgel

Utorkový (12.3) zápas baráže medzi MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Ingema Michalovce skončil napokon s výsledkom 3:1.

V prvej časti sa na celkom slušne zaplnenom žilinskom štadióne hral v dobrej kulise dobrý a vyrovnaný hokej. Prvú vážnejšiu šancu mali v 5. minúte domáci, ale Trenčan si poradil s pokusom Beránka. Hostia hrali od 8. minúty v početnej výhode, ale žilinskí hráči sa dokázali ubrániť a napádať rozohrávku súpera. V 14. minúte vychytal Trenčan pokusy Hvilu aj Surovku, ale potom na opačnej strane predviedol peknú akciu aj Michalovčan Boiko. Gólu sa diváci nedočkali ani po akcii Milého.

V druhej tretine Žilinčania pridali a prišli aj góly. V 24. minúte Ondruš vystrelil na Trenčana, ten jeho pokus iba vyrazil a Surovka puk po spracovaní poslal do siete. Domáci začali postupne ovládať ľad a o štyri minúty už bolo 2:0, keď Trenčana prestrelil po prihrávke Podešvu z ľavej strany Beránek. Tréner hostí si vzal hneď nato oddychový čas, aby svojich zverencov upokojil. Pomohlo im to, hra sa opäť vyrovnala a viaceré nepríjemné situácie museli riešiť tak obrancovia Žiliny, ako aj brankár Fučík. V 34. minúte sa však domáci radovali z tretieho gólu, keď Matejka po obkorčuľovaní brány prihral voľnému kapitánovi Hunovi, a ten nezaváhal. Ani tento moment hostí nezlomil a stále sa pokúšali o kontaktný gól. V závere tretiny hrali aj presilovku, ale Žilina im v nej toho veľa nedovolila.

Žilinčania prežili bez inkasovaného gólu aj skrátenú presilovku hostí v úvode tretej časti a boli naďalej lepším tímom. V dôležitých okamihoch sa prejavovali ich skúsenosti a hostí do ničoho vážnejšieho nepúšťali, naopak, sami sa snažili ešte o zvýšenie náskoku. V 51. minúte však hostia po spolupráci Chalupu s Tomom znížili a zápas dostal opäť väčší náboj. O chvíľu však ponúkli domácim 63-sekundovú výhodu o dvoch hráčov, no dobre sa v nej bránili a Trenčan neinkasoval. V záverečnej päťminútovke sa k presilovke dostali aj Michalovce, ale okrem pár striel, ktoré Fučík pokryl, v nej nič nevymysleli. Záver už si Žilina postrážila a ujala sa v barážovej sérii vedenia 1:0.

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Chalanov som pred týmto zápasom nemusel špeciálne motivovať. Všetci chceli postúpiť a ísť naďalej za triumfom v Slovenskom pohári. Dôležité je, že sme sa koncentrovali na spôsob, ako to dosiahnuť. Potešil ma najmä výkon v prvom polčase, kde sme zlepšili celkový herný prejav, za ktorý sme boli v prvých jarných kolách kritizovaní. Urobili sme krok vpred. Po polčase sme za stavu 2:1 trochu panikárili. Náskok 2:0 je vždy trochu zradný, zažili sme si to aj v lige. Nebol to ani dnes náš dobrý úsek v zápase, našťastie, správne sme zareagovali a napokon poistili postupový výsledok. Verím, že dnešná skúsenosť nám pomôže aj do ďalších stretnutí. Sme radi za postup, čaká nás ďalší dvojzápas v pohári, kde, verím, že už budeme môcť počítať aj so zranenými hráčmi. Dovtedy sa však musíme sústrediť na ligu.“

Jozef Dojčan, tréner Skalice: „Vedeli sme, do čoho ideme. Žilina je na svojej umelej tráve výborná, hrá s mladými chlapcami behavý futbal a má veľmi slušné mužstvo. Prvý polčas bol na nás cítiť rešpekt, neboli sme v zápase, ale v defenzíve sme hrali slušne a góly sme dostali po úplne zbytočných chybách, inak si súper veľa šancí nevytvoril. V druhom polčase sme podstatnú časť boli lepší my, škoda momentu za stavu 2:1 pre domácich, keď sme mali vyloženú šancu, ale nepremenili sme ju. Výsledok je pre nás veľmi krutý.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

• Góly: 24. Surovka (Ondruš, Dom. Rehák), 27. Beránek (Podešva), 34. Rud. Huna (Matejka) – 51. Toma (Chalupa).
  • Vylúčení: 3:2
  • Presilovky a oslabenia: 0:0.
  • Rozhodovali: Kalina, Rencz – Muzsik (obaja Maď.), Šoltés