Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Jozef Legéň Krimi

Zavraždené dcéry, teta a záhadne zmiznutá manželka: Ženu expolicajta vyhlásili za mŕtvu!

V prípade tragédie v Bystričke sa začali dve stíhania. Minister vnútra povedal, že manželku expolicajta vyhlásili po zmiznutí za mŕtvu. Podozrivý bol vtedy aj Martin K.

Ilustračný obrázok k článku Zavraždené dcéry, teta a záhadne zmiznutá manželka: Ženu expolicajta  vyhlásili za mŕtvu!
Zdroj: Webnoviny.sk

V prípade trojnásobnej vraždy v Bystričke pri Martine polícia začala trestné stíhanie vo veci úkladnej vraždy a v prípade pravdepodobnej samovraždy expolicajta Martina K. trestné stíhanie vo veci jeho usmrtenia. Po rokovaní vlády to potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák. Práve bývalý policajt je údajne podozrivý, že zabil svoje dve dcéry, ktoré mali 13 a 15 rokov a ich tetu, ktorá sa o ne starala.

Policajti po ňom začali pátrať v utorok, v stredu ráno ho našli mŕtveho medzi obcami Bystrička a Turčiansky Peter. Vedľa neho bola pištoľ, ktorú mal legálne. Matka dievčat krátko po narodení mladšej dcéry v roku 2000 záhadne zmizla. Kaliňák potvrdil, že Martin K. vtedy bol v okruhu podozrivých z jej zmiznutia.

„Ale pokiaľ si dobre pamätám, tak sa to nepotvrdilo aj vzhľadom na skutočnosť, že sa doteraz nenašlo telo,“ povedal minister. Po nejakom čase bola manželka expolicajta vyhlásená za mŕtvu. Minister pripúšťa, že po aktuálnej tragédii „sa určite budú nejaké veci komunikovať v súvislosti s týmto prípadom“.

Kaliňák upozornil, že Martin K. odišiel z polície v roku 2002, odvtedy sa už prijímanie do zboru výrazne sprísnilo. „Predovšetkým sa situácia zmenila z náboru na výber,“ poznamenal minister. Prísnejšie sú podmienky prijatia, robia sa aj psychotesty. Výrazne zmeny v pravidlách výberu policajtov boli v rokoch 2006 a 2007.

Trojnásobná vražda v Bystričke
7
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk