Jozef Legéň Rôzne

Vzácna návšteva v Žiline: Na sídlisku Vlčince bude sláviť svätú omšu taliansky kardinál

Prefekt Kongregácie pre klérus, taliansky kardinál Mauro Piacenza navštívi v najbližších dňoch Slovensko. Zavíta do viacerých miest a neminie ani Žilinu, kde vo štvrtok v doobedných hodinách na sídlisku Vlčince bude s kňazmi Slovenska spoločne sláviť svätú omšu.

Ilustračný obrázok k článku Vzácna návšteva v Žiline: Na sídlisku Vlčince bude sláviť svätú omšu taliansky kardinál
Zdroj: TASR

Kardinál Piacenza pricestuje na pozvanie Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pri príležitosti 1150. výročia príchodu svätých solúnskych bratov Cyrila a Metoda na naše územie.

Svätá omša

Po návšteve Bratislavy vzácny hosť zavíta vo štvrtok do Žiliny s vopred naplánovaným programom, kde sa o 10:30 v kostole na sídlisku Vlčince uskutoční spoločné stretnutie s kňazmi Slovenska a spoločné slávenie svätej omše. Popoludní sa kardinál Piacenza stretne s členmi KBS a následne odíde do Kňazského seminára sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici – Badíne. V piatok 7. júna sa tam stretne s bohoslovcami kňazských seminárov na Slovensku a bude sláviť svätú omšu spojenú s pobožnosťou na Prvý piatok v mesiaci. Po obede hosť odíde do obce Stará Halič, kde v sobotu 8. júna o 9:00 posvätí oltár a obnovený Farský kostol sv. Juraja. Na každom mieste, ktoré navštívi, taliansky kardinál prednesie príhovor.

Kto je Mauro Piacenza?

Kardinál Mauro Piacenza sa narodil v roku 1944 v Janove. Za kňaza ho vysvätili 21. decembra 1969. Študoval kánonické právo na Pápežskej lateránskej univerzite. Učil dogmatiku na Teologickom inštitúte pre laikov Didascaleion v Janove a kánonické právo na teologickej fakulte v severnom Taliansku. Kňazskú službu vykonával na viacerých pozíciách v arcidiecéze. V roku 1990 ho pozvali do služby Kongregácie pre klerikov a v roku 2000 povýšili na jej podsekretára. Pôsobil aj na viacerých iných postoch. Za biskupa ho vysvätili v novembri 2003.

Dňa 7. mája 2007 bol Mauro Piacenza vymenovaný za sekretára Kongregácie pre klerikov a povýšený na arcibiskupa. V októbri 2010 ho vymenovali za prefekta Kongregácie pre klerikov a 20. novembra 2010 ho pápež Benedikt XVI. vymenoval za kardinála. Je členom Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí, Kongregácie pre katolícku výchovu a Kongregácie pre biskupov. Je tiež členom Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky, uviedla Tlačová kancelária KBS.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM