Aktualizované Michal Demjanovič Správy

Výstraha pred snežením v našom okrese, to ale nie je všetko: Kedy to príde?

Meteorológovia vydali pre okres Žilina prvú zimnú výstrahu. Sneh však nie je všetko, čo nás čaká!

Ilustračný obrázok k článku Výstraha pred snežením v našom okrese, to ale nie je všetko: Kedy to príde?
Zdroj: TASR

Horúce počasie v našom okrese je už asi definitívne preč. Žilinčania sa najbližšie musia pripraviť na prvý pozdrav od perinbaby.„V o­krese Žilina sa očakáva v polohách 700 až 1400 m miestami výskyt sneženia pri ktorom spadne 2 – 15 cm nového snehu,“ uvádza SHMÚ na svojej oficiálnej stránke.

Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstraha prvého stupňa podľa meteorológov platí od 4.10.2016 22:00 do 5.10.2016 15:00.

Okrem sneženia sa v našom okrese musíme pripraviť aj na občasný dážď. „V Žiline sa očakáva miestami výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 – 60 mm,“ píše sa ďalej na SHMÚ. Výstraha podľa meteorológov platí od 3.10.2016 08:00 do 5.10.2016 08:00.

Prečítajte si aj: Epidemiológovia varujú: Na túto chorobu antibiotiká nezaberú, pomôže očkovanie

Výstraha aj pred vetrom

Chladné a upršané počasie podčiarkne aj výstraha pred vetrom. V okrese Žilina sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h). uvádza ďalej SHMÚ, ktorý ďalej upozorňuje na silnejší vietor vo vyšších polohách: „V okrese Žilina sa ojedinele očakáva výskyt vetra v polohách cca nad 700 m, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 – 27 m/s (90 – 100 km/h).“

Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Čítajte tiež:

FOTO: Rekonštrukcia parku Ľudovíta Štúra v Žiline: Čo všetko chcú stihnúť do konca roka?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM