Volebná kuriozita zo Žilinského okresu: V tejto dedine remíza medzi Čaputovou a Kotlebom!

Zuzana Čaputová vyhrala vo väčšine obcí Žilinského okresu. Jej súperi ju predbehli len v niekoľkých obciach a v jednej z nich bol i vyrovnaný boj.

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Volebná kuriozita zo Žilinského okresu: V tejto dedine remíza medzi Čaputovou a Kotlebom!
Zdroj: TASR

Prvé kolo prezidentských volieb je už za nami. Do druhého kola postúpili Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič, ktorí získali najviac voličských hlasov.

Zuzana čaputová vyhrala prvé kolo prezidentských volieb v 42 obciach Žilinského okresu (z celkových 53). V piatich ju predbehol jej postupujúci súper do druhého kola Maroš Šefčovič a v ďalších piatich Štefan Harabin.

V jednej z obcí, a to v Nezbudskej Lúčke, však došlo ku volebnej remíze. V nej sa Zuzana Čaputová podelila o prvú priečku s Mariánom Kotlebom. Obaja získali rovnaký počet hlasov, a to 42, čo činí 24,85 %. Za nimi sa umiestnil Štefan Harabin (21,30 %) a tretí skončil Maroš Šefčovič (20,11 %).

V Nezbudskej Lúčke malo možnosť voliť 335 oprávnených voličov, volebná účasť v tejto obci činila 51,04 %. Voliči spolu odovzdali 169 platných hlasov.

Maroš Šefčovič, s ktorým Zuzana Čaputová postupuje do druhého kola prezidentských volieb, bol úspešnejší v Divinke, Ďurčinej, v Kamennej Porube i v Rajeckej Lesnej. Štefan Harabin bol jednotkou v Dolnej Tižine, vo Fačkove, v Hričovskom Podhradí, Jasenovom a v Malej Čiernej.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk