Jakub Forgács Hokej

Vlci odštartovali rok 2016 prehrou: Pod Urpínom nestačili na baranov

Do nového roka 2016 vstúpili prvým zápasom aj žilinskí hokejisti. Tí narazili na banskobystrickom ľade na baranov. V zápase boli úspešnejší práve domáci.

Ilustračný obrázok k článku Vlci odštartovali rok 2016 prehrou: Pod Urpínom nestačili na baranov

Úvod duelu vyšiel lepšie hosťom, už v tretej minúte ich poslal do vedenia Valášek, ktorý dorazil strelu Šveca – 0:1. Domácich gól zaskočil a tak mali v úvodnej desaťminútovke viac z hry Žilinčania. Dobrá šanca Róberta Hunu sa gólom ešte neskončila, no v 12. minúte sa dostal do samostatného úniku Handlovksý a zoči-voči Bacashihuaovi uspel – 0:2. Bystričanov nakopla presilovka z 14. minúty. Síce ju nevyužili, no krátko po jej konci sa po rýchlej akcii presadil Rosandič, ktorému prihral Handzuš – 1:2. Obaja aktéri si spoluprácu zopakovali 45 sekúnd pred prvou prestávkou, no v opačnom garde. Tentoraz Rosandič od ľavého mantinelu prihral pred bránku úplne voľnému Handzušovi, ktorý vyrovnal na 2:2.

Aj v druhom dejstve pokračoval aktívny, ofenzívny hokej s množstvom šancí. Prvú premenil už po 71 sekundách Majdan, ktorý využil presilovku a prvýkrát v zápase poslal Bystricu do vedenia. No neprešli ani štyri minúty a skóre bolo opäť vyrovnané. Tentokrát využili početnú výhodu hostia. Po akcii prvej formácie sa strelou švihom presadil Richard Huna – 3:3. V 31. minúte zatiahol Handlovský ručnú brzdu pri úniku Matoušeka a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Domáci útočník nezaváhal a strelou k ľavej žrdi upravil na 4:3. V ďalších minútach tempo trochu upadlo a chýbali väčšie šance. Záver tretiny patril opäť Bystričanom. V 38. minúte využil ďalšiu presilovku pohotovou strelou z pravého kruhu Tománek – 5:3.

Domáci si v tretej tretine už strážili sľubný dvojgólový náskok a súpera do ničoho vážneho nepustili. V 48. minúte navyše mohol pridať šiesty gól do žilinskej bránky Ferleťák, ale Cibuľu neprekonal. V 50. minúte nepochodil na druhej strane Handlovský a Škoda v závere trafil iba žŕdku Bystrickej bránky.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme dnes spokojní iba s tromi bodmi. Vytvárali sme množstvo individuálnych a taktických chýb. Hlavne v tretej tretine za stavu 5:3 robili hráči obrovské chyby. Súpera sme púšťali do šancí, no tam nás podržal brankár. V prvej tretine sme prehrávali 0:2 po chybách, no našťastie sme sa vrátili do hry. Pozitívne je, že nám zabrali presilovky, no je pre mňa nevysvetliteľné, koľko chýb moji hráči vyrobili. Neviem, či to je tým, že boli sviatky.“

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: „Za dnešný výkon patrí môjmu mužstvu pochvala. Hrali sme vynikajúco počas celého stretnutia. Mali sme množstvo príležitostí a hlavne v tretej tretine, ak by sme ich využili, mohli sme zápas dotiahnuť do bodového zisku. Žiaľ, v druhej tretine sme hrali veľa oslabení, čo súper využil. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom. Jednoznačne sme tu mali bodovať.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (2:2, 3:1, 0:0)

• Góly: 17. Rosandič (Handzuš, Majdan), 20. Handzuš (Rosandič, Majdan), 22. Majdan (Tománek, Hvila), 31. Matoušek (tr. strieľanie), 38. Tománek (Sangren) – 3. Valášek (Švec), 12. Handlovský (Stupka), 25. Richard Huna (Róbert Huna).
  • Rozhodovali: M. Novák – M. Korba, Rovenský
  • Vylúčení: 4:7, navyše: Ježek (Žilina) 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 0:0