Zuzana Gadušová Správy

VIZUALIZÁCIE: Takto bude vyzerať úsek D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Národná diaľničná spoločnosť pripravila zaujímavú vizualizáciu Žilinčanmi očakávaného úseku diaľnice D3. Jeho dokončenie vám ušetrí čas pri cestovaní. Celé video vizualizácie nájdete v našej galérií.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: Takto bude vyzerať úsek D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno
Zdroj: Dnes24.sk

Navrhovaný úsek diaľnice D3 Žilina – Strážov, Žilina – Brodno je súčasťou prioritného diaľničného ťahu D1, D3 v trase Bratislava – Trenčín – Žilina – Skalité. Na tomto ťahu sa tiež nachádzajú prepojenia na Poľsko, Českú republiku, Maďarsko a Rakúsko. Diaľnica D3 sa napája pri Dolnom Hričove na diaľnicu D1. Predmetná diaľnica je zároveň súčasťou multimodálneho koridoru číslo šesť, transeurópskych sietí a transeurópskej magistrály v smere sever juh. V súčastnosti sa celý objem tejto premávky realizuje po cestách 1/11 a 1/18.

Plánovaný úsek je súčasťou diaľnice D3, ktorá začína v Hričovskom Podhradí. Pokračuje cez Žilinu – Strážov a Žilinu – Brodno, Kysucné Nové Mesto, Oščadnicu, Čadcu – Bukov, Svrčinovec a Skalité až po hranicu Slovenskej republiky s Poľskom.

Prepojenie diaľnic D1 a D3 bude mať veľký vplyv aj na ďalší rozvoj tohto regiónu. Tunel o celkovej dĺžke 2,2 km je navrhnutý ako dvojrúrový. V každej tunelovej rúre sú navrhnuté dva jazdné pruhy určené, pre jednosmernú premávku. Tunel je navrhnutý s najmodernejšími bezpečnostnými normami a odporúčaniami. Celú vizualizáciu si môžete pozrieť v našej video galérií.

Foto: nds

Videovizualizácia úseku D3  Žilina, Strážov - Žilina, Brodno
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie