Jozef Legéň Kultúra

Na aké akcie vyraziť cez víkend v Žiline? Tu sú naše tipy...

Čo s voľným časom už v piatok večer či cez víkend? Odporúčame vám siahnuť po niektorej z príležitostí v Žiline

Ilustračný obrázok k článku Na aké akcie vyraziť cez víkend v Žiline? Tu sú naše tipy...
Zdroj: Webnoviny.sk

Alef 0: Djs chaosdroid & drakh/ 07.02.14/ :00/ Stanica Žilina-Záriečie, Žilina.

DJs Amalia Filip (chaosdroid) a Ľubomír Panák (drakh) zahrajú hudobné sety, ktorých sa dunivá atmosféra triešti na úlomky skiel imaginárnych budov, v ktorých počuť hlasy zachytené v morských brakoch a na skafandroch astronautov, presiaknuté cez vrstvy ľudského vedomia.

Ako v sistrách lístia svist/ 07.02.14/ 19:00/ Mestské divadlo Žilina, Žilina

Hra českej dramatičky Ivy Klestilovej Ako v sistrách lístia svist prekvapuje tajomnou, poetickou mágiou. Z podvedomia vyplavuje tie najužšie prepojenia a väzby, konkrétne medzi súrodencami – dvojičkami, z ktorých jeden sa nenarodil. Paradoxne však stále žije v láskou zablokovanej sestre, ktorá zas rovnako paradoxne nedokáže žiť svoj pozemský život, nakoľko je príliš napojená na svoje dvojičkovské alter ego.

Černošské inšpirácie/ 07.02.14/ 19:00/ Dom umenia Fatra, Žilina

Ústrednou témou koncertu sú černošské inšpirácie. V prvej polovici večera prednesú vynikajúci jazzoví hudobníci z Českej republiky a USA tradičné černošské spirituály. Na koncerte zaznie suita z opery v inštrumentácii kontrabasistu Víta Fialu, ktorej pôvodný aranžmán vytvoril dirigent Russel Garcia v polovici minulého storočia.

V. REPREZENTAČNÝ PLES KONZERVATÓRIA/ 07.02.14/ 19:00/ Dom odborov, Žilina/ Vstupné: 29 eur

Združenie rodičov a Konzervatórium Žilina Vás pozývajú na V. reprezentačný ples Konzervatória do Estrádnej sály Domu odborov Žilina. Účinkujú: Big Band Konzervatória, Ľudová hudba žilinského Konzervatória a Dychová hudba žilinského Konzervatória

Po stopách Cyrila a Metoda/ 07.02.14 – 19.02.14/ Makovického dom v Žiline

Výstava výtvarných prác z plenéra Klubu neprofesionálnych výtvarníkov. Výstava otvorená v pondelok – piatok od 8.00 – 16.00 h.

Divadlo ZkuFraVon: Ako Išlo vajce na vandrovku alebo putujeme letom svetom…/ 08.02.14/ 15:00 a 17:00/ Stanica Žilina-Záriečie, Žilina

Stálu scénu nemáme, zato máme kufre plné nápadov… Cirkusovo-bábkové predstavenie o dvoch bratoch, ktorí už od nepamäti putujú letom svetom a hrajú rozprávky deťom. Za predlohu si vybrali rovnomennú rozprávku, v ktorej sa snúbia témy ako priateľstvo, morálka a v neposlednom rade putovanie. Herci rozvinuli rozprávku do komického príbehu plného dobrodružstva. Cez veršované texty a s kufrom plným nápadov presviedčajú deti, že aj z bežných vecí sa dá urobiť niečo magické a hodnotné.

Zločin a trest/ 08.02.14/ 19:00/ Mestské divadlo Žilina, Žilina

Psychologický záznam o jednom zločine. Hrdina Raskoľnikov, zmietaný túžbou dozvedieť sa, kde sú hranice ľudských možností, odváži sa vybočiť z vyšliapaných koľají. Podľahne svojmu ľahkomyseľnému presvedčeniu o istej výnimočnosti a odváži sa v mene dobra zabiť. Na to, aby sa opäť dokázal spojiť s ľuďmi, od ktorých sa odlúčil a odtrhol spáchaním zločinu, sám sa rozhodne priznať.

LUCIE BÍLÁ/ 09.02.14/ 19:00/ Dom odborov, Žilina/ predpredaj 35 eur, v deň koncertu 40 eur

Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k absolútne najpopulárnejším speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania. V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád. Jej hity ako „Ave Maria“ „Láska je láska“, „Trouba“, „Esemes“ alebo „Miluji tě“ pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako ako javiskové „partnerstvo“ s klavíristom a skladateľom Petrom Maláskem.

CE.ZA.AR. 2013/ 09.02.14 – 09.03.14/ Považská galéria umenia, Žilina

Na putovnej výstave sú prezentované prihlásené, nominované a ocenené diela Ceny za architektúru v súťaži Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR. 2013.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie