Futbal Šport

Víkendová Fortuna liga: Z Tekova si Žilina odniesla tesné víťazstvo

Od začiatku zápasu sa hral aktívny futbal. Žilina s ďalšími bodmi vo Fortuna lige.

Ilustračný obrázok k článku Víkendová Fortuna liga: Z Tekova si Žilina odniesla tesné víťazstvo
Zdroj: MŠK Žilina

Od úvodných minút sa hral obojstranne aktívny a bojovný futbal. Žilina nakoniec zdolala Tekovský ViOn – FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:2.

V 6. min Káčer prenikol domácou obranou, ale pozorný Krnáč si s jeho koncovkou poradil. Úvodný gól priniesla 14. minúta, keď rýchlu akciu domácich gólovo zakončil Cassado. V 26. min šikovnú kombináciu Šveca s Ewertonom nepresne zakončil Švec. Dokonalý obrat hostí v rozpätí dvoch minút začal v 38. min Káčer prízemnou strelou spoza šestnástky. Hostí potom do vedenia poslal v 40. min Holúbek, ktorý dorazil do siete loptu odrazenú od brvna po strele Boženíka.
Druhé dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Domáci sa tlačili pred pokutové územie Žiliny, ale tam ich snaha končila. V 57. min sa v dobrej pozícii ocitol Švec, ale pozorného Holeca neprekonal. Z následného rohového kopu mal gól na hlave Banovič, keď jeho hlavička len tesne minula ľavý dolný kút žilinskej brány. Na opačnej strane skúšal šťastie striedajúci Balaj, ale s jeho hlavičkou si Krnáč poradil. V rozháranom závere sa viac „žltilo“ ako hralo. Domáci sa snažili o vyrovnanie ale Žilina víťazstvo dokázala ubrániť.

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:2 (1:2)

Góly: 14. Cassado – 38. Káčer, 40. Holúbek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Švec, Banovič, Karlík, Brašeň, Dimitrijevič – Boženík, Balaj, Káčer. 1007 divákov.

Zostavy a striedania:

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Čögley, Karlík, Banovič, Chren – Richtárech (64. Urgela) – Ewerton, Cassado, Ľupták (72. Ďubek), Brašeň – Švec (75. Dimitrijevič)

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagič – Holúbek (66. Tomič), Káčer, Škvarka, Diaz (86. Susniar) – Boženík (62. Balaj)