Soňa Vanovčanová Rôzne Správy

V žilinskom útulku je aktuálne 22 psíkov: Týmto zlatíčkam môžete pomôcť

Do žilinského útulku pribudli ďalší hafani, ktorí hľadajú teplo domova. Čakajú na novú šancu, ktorú dostanú možno práve vo vašej rodine.

Ilustračný obrázok k článku V žilinskom útulku je aktuálne 22 psíkov: Týmto zlatíčkam môžete pomôcť
8
Galéria

Žilinský útulok nájdete v Mojšovej Lúčke a prevádzkuje ho občianske združenie Žilinský útulok, o.z. Zariadenie už bolo medzizastávkou do nových domovov pre stovky zvierat.

Do jeho kotercov sa dostávajú zatúlanci, psíky, ktoré nemali šťastie na majiteľov, no i psíky nájdené v osadách. To je aj jeden z prípadov najnovších obyvateľov útulku. Fenka Dona si práve zvyká na zmenu prostredia a čaká na svoju druhú šancu. Počas uplynulých dní sa však žilinský útulok rozrástol o ďalších obyvateľov, ktorí hľadajú teplo domova, a to psíky Liam, Miki, Riško, Oli, Edy a Dark a medzi nimi zatúlaná asmutná fenka Sučka.

Dona

Dona je najsmutnejší z týchto prípadov. Spoznala ľudskú zlobu a roky nepovšimnutá prežívala peklo na zemi. Žila v osasde, kde nedostávala jesť, bola bitá a pravidelne mávala šteniatka, ktoré jej topili. Našťastie bola z týchto strašných podmienok odobratá a od 30. januára je umiestnená v žilinskom útulku. Dona priviezli doráňanú a v zlom vyživovacom stave. Napriek všetkému zlému sa k ľuďom správa dobre, je veľmi priateľská a kontaktná i keď sa spočiatku bojí. Je u nás len krátko.. No každým dňom robí pokroky, vidieť ako pookriala. Je to neskutočná bojovníčka, úžasné stvorenie s obrovskou chuťou žiť.

Táto milá osemročná sučka stredného vzrastu hľadá nový, skutočný domov. Dopmov s prístupom do vnútra, v rodine , kde ju budú mať radi.

Liam

Do žilinského útulku sa dostal z Handlovej. Je to mladučký približne dvojročný psík stredného vzrastu. Liam je kríženček s úžasnou priateľskou povahou. Ľudí neskutočne zbožnuje, vyhľadáva spoločnosť. S inými psíkmi je kamarát, nie je konfliktný. Keďže je to jedno veľké klbko energie, vhodný len k aktívnym ľuďom, ktorí budú mať dostatočne veľa času a energie sa mu venovať, cvičiť s ním a zamestnávať ho.

Miki

Mikinkov život nebol jednoduchý, žil u alkoholika na reťazi ešte s rovnako malou psou kámoškou Emou. Jeho dom bol však predaný a Miki s Emou tam zostali napospas osudu priviazaní, prežili len vďaka dobrým ľuďom, ktorí ich kŕmili, a potom nahlásili. Miki je milunký asi štyri a pol ročný psík malého vzrastu, kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Miluje spoločnosť človeka, pohladenie si užíva. Momentálne je v dočasnej opatere vnútri, kde sa mu veľmi páči a užíva si pohodlie, ktoré predtým na reťazi nepoznal, nemal ani búdu, len paletu. Veľmi rád spáva na gauči na vankúši, keď je sám, nič neničí, nešteká, nezavýja, má hygienické návyky, s inými hafanmi vychádza dobre, je veľmi milý, komunikatívny, rád aportuje, najviac miluje tenisové loptičky.

Riško

Tento krásavček sa do Žiliny dostal koncom januára až z Rožňavy. Riško je mladý psík narodený asi jeden a pol ročný psík stredného vzrastu. Riško je veľký maznáčik a pohoďák. Miluje spoločnosť človeka, užíva si pozornosť a pohladenie. So sučkami je nemá problém, psíkov si za kamarátov vyberá. Na vôdzke zatiaľ ťahá, ale to sa rýchlo naučí. Je veľmi vnímavý a učenlivý, pri správnom prístupe z neho bude úžasný spoločník.

Oli

Do útulku sa dostal koncom januára, kedy bol odobratý z nevhodných podmienok. Olinko je mladunký ročný psík malého vzrastu. Voči cudzím ľuďom je v prvej chvíli opatrný, no rýchlo sa príde skamarátiť. Tento typ psíka je naozaj za odmenu. Je dobrulinký, milý a poslušný. Pozornosť človeka si užíva, miluje pohladenie. S inými psíkmi je znášanlivý i keď veľkých sa najprv trošku bojí a skúša ich odplašiť štekotom. Hľadáme mu domov vnútri, u ľudí ktorí ho budú ľúbiť a rozmaznávať.

Sučka

Táto fenka sa našla, je vystresovaná a mala by niekomu chýbať…

Edy

Tento drobec bol nájdený na Solinkách. Je to mladý psík malého vzrastu, narodeny asi v polovici roka 2017. Je už odčervený, čipovaný, čaká ho kastrácia, po ktorej bude hľadať nový domov.

Dark

Bol odchytený na Bratislavskej, u nás v útulku je od 29.januára 2019. Dark je mladučký psík narodený asi v marci 2018 stredného vzrastu. Pre niekoho možno „len“ obyčajný čierny pes. No keď ho uvidíte, hneď vás zaujmú jeho nádherné oči plné zvedavosti a lásky. Toto milé zlatíčko zbožňuje spoločnosť človeka, pozornosť a pohladenie. Je veľmi rozumný a komunikatívny, rýchlo sa vie naučiť nové veci. Hľadáme mu nový domov u človeka, ktorý bude mať chuť s ním popracovať, vychovávať ho. S inými psíkmi si dobre rozumie, je absolútne nekonfliktný.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

V žilinskom útulku čaká na adopciu momentálne 22 psíkov
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie