Správy

V Žilinskom kraji sa bude opravovať: V pláne je štrnásť mostov

Žilinský samosprávny kraj spustil v týchto dňoch opravu desiatich mostov. Budú sa opravovať priebežne a podľa naliehavosti.

Ilustračný obrázok k článku V Žilinskom kraji sa bude opravovať: V pláne je štrnásť mostov
Zdroj: TASR

Prvý z mostov by mal byť hotový do konca septembra, do konca tohto roka chce samosprávny kraj opraviť 14 mostov, informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doplnila, že samosprávny kraj vychádza z detailného plánu opráv, ktorý v máji schválili poslanci zastupiteľstva ŽSK.
„Kvalitná infraštruktúra je veľmi dôležitá pre obyvateľov a pre ich bezpečnosť. Od štátu sme zdedili cesty a mosty, pričom mnohé z nich boli a sú v zlom stave. Rekonštruujeme ich priebežne podľa naliehavosti, nie iba pred voľbami či podľa straníckeho trička,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Najrozsiahlejšia rekonštrukcia čaká most v obci Vrícko, na ktorom sa kompletne vymení mostný zvršok vrátane hydroizolácie.

„Ďalšie rekonštrukcie mostov sa realizujú v regióne horné Považie v obciach Svederník, Dolná Tižina, Dlhé Pole, Zbyňov, v Turci v obciach Moškovec, Ivančiná, Lazany a na Kysuciach v Oščadnici a Vysokej nad Kysucou. Mosty sa opravujú počas čiastočnej uzávierky cesty, doprava je vedená do jedného jazdného pruhu,“ dodala Remencová.

ŽSK podľa nej prísnejšie dohliada aj na kvalitu stavebných prác a stavebné akcie realizované externými firmami zastrešujú jednotlivé závody Správy ciest ŽSK.

„Pracovníci týchto závodov kontrolujú kvalitu prác zhotoviteľa stavby a dohliadajú na dodržiavanie časového harmonogramu prác. Po ukončení stavebných prác a prevzatí diela začína plynúť záručná doba. Počas jej trvania kontrolujeme kvalitu stavebného diela a v prípade nedostatkov si budeme dôsledne uplatňovať nároky na reklamácie,“ upozornil podpredseda ŽSK Igor Janckulík.

Foto ilustračné.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie