Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

V Žiline pribudnú nové chodníky: Obyvatelia TÝCHTO častí, môžete sa tešiť

Vo viacerých mestských častiach pribudnú úplne nové chodníky, iné postupne prejdú rekonštrukciou. Financie na tento účel schválili poslanci na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline pribudnú nové chodníky: Obyvatelia TÝCHTO častí, môžete sa tešiť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Investičný odbor Mesta Žilina plánuje v tomto roku zrealizovať výstavbu nových a rekonštrukciu starých chodníkov vo viacerých častiach mesta. Informáciu poskytla hovorkyňa Mesta Žilina Barbora Zigová.

Ako uviedla, žilinskí mestskí poslanci schválili na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí úpravu rozpočtu, ktorou sa navýšil mestský rozpočet o približne štyri milióny eur.„Tieto financie tak môžeme rozdeliť na rekonštrukcie chodníkov, do opráv základných či materských škôl a vybudovania parkovacích miest a oddychových zón,“ priblížil primátor mesta Igor Choma.

„Na obnovu chodníkov investuje mesto 523 tisíc eur,“ doplnila Zigová.

„Rekonštruovať sa budú v jednotlivých mestských častiach a sídliskách. Úplne nové chodníky pribudnú v Trnovom, na Kvačalovej ulici a rovnako sa vybuduje chodník spájajúci Budatín so Zádubním. Mesto vychádza v ústrety i chodcom na Solinkách, tu sa plánuje vybudovať chodník na Obvodovej ulici,“ upresnila žilinská hovorkyňa.

Úpravou rozpočtu poslanci uvoľnili peniaze aj na vystavanie nových parkovacích miest v meste Žilina.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM