Marcel Mojžiš Krimi

Dráma po prepade banky: Lupič († 47) si strelil do hrude a zomrel!

Po prepade banky v Rajci unikal dnes dopoludnia 47-ročný muž z okresu Bytča na čiernej Škode Octavia, kým ho na Rajeckej ceste v Žiline nezastavili policajti. Po zastavení si strelnou zbraňou spôsobil poranenie, ktorému po prevoze do nemocnice podľahol.

Ilustračný obrázok k článku Dráma po prepade banky: Lupič († 47) si strelil do hrude a zomrel!
Zdroj: TASR

O dráme innformovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Jana Balogová. Muž, maskovaný šatkou cez tvár a kapucňou cez hlavu, mal vojsť podľa nej do banky v Rajci okolo 9.30 h.

„Od pracovníčok banky žiadal pod hrozbou použitia násilia vydať peniaze. Zamestnankyne banky mu vydali niekoľko bankoviek v doposiaľ nezistenej výške. Po odchode z banky muž nastúpil do Škody Octavia a dal sa na útek. Po unikajúcom páchateľovi bolo ihneď vyhlásené pátranie a vozidlo polícia zastavovala na ulici Rajecká cesta v Žiline. Vodič zastavil a zbraňou, ktorú mal vo vozidle, si spôsobil strelné poranenie. Pracovníci RZP ho okamžite previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol,“ uviedla Balogová.

Zdôraznila, že podozrivého muža, unikajúceho z lúpežného prepadnutia banky, zadržali policajti vďaka rýchlej koordinovanej činnosti operačného strediska KR PZ v Žiline, príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky, kriminálnej polície a ďalších zložiek polície, ako aj vďaka informáciám verejnosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie