Krimi

Úlovok mýtnych policajtov pri Žiline: Poliak na ukradnutom autobuse!

Vodiča pôvodne zastavili pre neuhradené mýto, ukázalo sa však, že to nie je jeho jediný problém. Jeden z policajtov si totiž všimol rozbité okno.

Ilustračný obrázok k článku Úlovok mýtnych policajtov pri Žiline: Poliak na ukradnutom autobuse!
Zdroj: Policajný zbor SR

Autobus ukradnutý v Poľsku zastavila v utorok (17. 11.) večer v Dolnom Hričove hliadka mýtnej polície. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Autobus zn. Scania s poľským evidenčným číslom hliadka zastavila pri diaľnici D3 pre neuhradené mýto. Vodiča policajti vyzvali, aby predložil doklady. „Predložil identifikačnú kartu osoby, avšak už na prvý pohľad sa osoba na fotografii nezhodovala s vodičom. Doklady od autobusu nepredložil,“ uviedla Balogová.

Jeden z policajtov si všimol, že na autobuse je rozbité bočné pravé predné okno. Následne podľa Balogovej kontaktovali majiteľa autobusu v Poľsku, ktorý potvrdil, že žiaden z jeho autobusov nie je na výjazde. O krádeži informoval políciu v Poľsku. „Policajti zistili, že autobus šoféroval 38-ročný občan Poľskej republiky. Predviedli ho na policajné oddelenie,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vec už prevzal vyšetrovateľ, ktorý po dohode s prokurátorom vykonal procesné úkony. Vec odošle na ďalšie konanie polícii v Poľskej republike, kde došlo ku skutku, konkretizovala Balogová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM