Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

V záverečnom treťom kole Slovenského pohára detí v karate sa žilinčanom opäť darilo. Priniesli domov desať medailí.

Ilustračný obrázok k článku Triumf žilinských karatistov v Starej Ľubovni: Jakub Pechota víťaz Slovenského pohára
16
Zdroj: Karate klub Žilina

V sobotu (13.4.2019) sa v Starej Ľubovni uskutočnilo záverečné, tretie kolo Slovenského pohára detí. Súčasťou turnaja boli tiež MSR družstiev starších žiakov. Súťaže družstiev boli v aktuálnej sezóne postupne priradené k jednotlivým kolám SP a po družstvách 6 – 7 ročných (1. kolo SP) a 8 – 9 ročných (2. kolo SP) si tentokrát zmerali sily 10 – 11 roční. Informoval o tom Karate Klubu Žilina Ján Novosad.

Na turnaji podľa Novosada štartovalo 488 súťažiacich z 53 klubov, pričom vo všetkých disciplínach (kata, kumite, agility) spoločne vytvorili až 1004 štartov.

Na treťom kole turnaja sa nestratili ani najmenší reprezentanti Karate Klubu AC Uniza Žilina, ktorí si domov priviezli 10 medailí. Ich záverečná bilancia bola jedno zlato, 4 striebra a 5 bronzov.

„Zlato získal Alexander Bello v kategórii kumite 8 – 9 ročných do 34 kg. V celkovom hodnotení slovenského pohára obsadil druhé miesto, pričom však v tejto kategórii jedno kolo vynechal,“ uviedol Novosad.

Strieborné medaily získali Mário Pavlovič (kumite), Izabela Bello (agility), Alexander Bello (agility), Jakub Buček (agility). Z bronzu sa tešili Izabela Bello (kumite), Oliver Bodnár (kumite), Dršková Nela (kumite), Pechota Jakub (kumite) a družstvo kumite chlapcov 10 – 11 ročných.

Pechota celkovým víťazom Slovenského pohára v karate

Najvýraznejším úspechom je podľa Jána Novosada určite triumf Jakuba Pechotu v celkovom hodnotení Slovenského pohára. „Ten stál ako jediný na stupni víťazov na všetkých troch kolách a získal kompletnú zbierku medailí. V celkovom hodnotení sa na popredných priečkach umiestnila tiež Izabela Bello – 2. miesto Agility a 4. miesto kumite, Bodnár Oliver – 3. miesto kumite a Mário Pavlovič – 3. miesto kumite,“ dodal Novosad.

Za zmienku tiež stojí fakt, že žilinský klub má nepretržite už tretiu sezónu v rámci MSR teamov na stupňoch víťazov družstvo mladších aj starších žiakov. V roku 2017 obe družstvá získali titul majstrov SR a v nasledujúcich dvoch sezónach vždy získali bronz. Je to dôkaz toho, že naši “najmenší“ dlhodobo patria medzi absolútnu slovenskú špičku.