Hokej Šport

Trenčania zápas so Žilinou zvládli: V dramatickom predĺžení rozhodol Bartovič

Trenčania podali na domácom ľade podľa slov asistenta trénera Jána Pardavého výkon, ktorý nebol hodný boha o prvú šestku. Aj napriek tomu si pripísali na konto cenné dva body.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania zápas so Žilinou zvládli: V dramatickom predĺžení rozhodol Bartovič

Hostia mali ideálny vstup do zápasu. Na začiatku 3. minúty našiel Beránek cez bránkovisko voľného Podešvu. Ten mal dostatok času a priestoru na to, aby si položil gólmana a puk zasunul do siete. O minútu mohlo byť s bodovými nádejami Trenčína ešte horšie. Osamotený Coma však na Valenta nevyzrel a ten jeho pokus vyrazil nad hornú žŕdku. Postupom času sa domáci začali presadzovať. V 14. minúte mal vyrovnanie na hokejke kapitán Radivojevič, no neuspel. Následne po chybe vlkov prišla tvrdá bomba v podaní Bartoviča, ktorá sa však iba odrazila od zadného mantinelu.

Úvod druhej tretiny sa niesol v znamení vyrovnaného hokeja. Na ľade dominovali obe obrany. Až v 29. minúte prebudilo tribúny zakončenie Bartoviča, ktorému predchádzala pekná akcia Trenčína, no Fučík puk prikryl do lapačky. O minútu Ölvecký vypracoval príležitosť pre Hlinku, lenže ani ten nedokázal strelou z pravého kruhu žilinského mladíka prekonať. V 35. minúte udrelo na opačnej strane klziska. V presilovej hre našiel Surovka nakorčuľovaného Beránka, ktorý strelou z prvej nedal Valentovi šancu. V závere druhej časti hry sa Trenčínu podarilo zdramatizovať stav stretnutia. Nahodený puk od Bokroša tečoval pred bránkoviskom Sojčík a znížil na 1:2.

Žilinčania dlho držali súpera na dištanc. Až v 47. minúte rozkrútil prvý útok Dukly pred Fučíkom „kolotoč“, no k vyrovnávajúcemu gólu tlak neviedol. Silnejúci tlak domáceho celku v 50. minúte mohol gólom korunovať nakorčuľovaný Rýgl. Proti bola žŕdka. V 54. minúte mohol hosťom naopak výrazne pomôcť Dubeň. Osamotený pred bránkoviskom trafil iba konštrukciu bránky. Záverečný tlak vojakov bol korunovaný vyrovnávajúcim gólom. Pri hre bez brankára a v presilovej hre ho prudkou strelou pod hornú žŕdku zabezpečil kapitán Radivojevič. V dramatickom predĺžení rozhodol o víťazstve Trenčína strelou švihom Bartovič 39 sekúnd pred koncom.

HK Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

• Góly: 39. Sojčík (Bokroš), 59. Radivojevič (Sojčík), 65. Bartovič – 3. Podešva (Beránek, Dubeň), 35. Beránek (Surovka, Matejka).
  • Rozhodovali: M. Novák, Rencz (Maď.) – Šefčík, Kis-Kyrály (Maď.), vylúčení: 5:5, navyše: D. Hudec 10 minút za vrazenie na mantinel, Mikula 10 minút za nešportové správanie sa – Matejka 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2042 divákov.
  • Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bohunický, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Radjenovic, Varga – Hudec, Dlouhý, Švec – Hlinka
  • Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, Bagin, M.Hudec – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, D.Rehák – Síkela, Ondruš, Coma

Hlasy trénerov

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: „Žilina odohrala u nás výborný zápas. My sme nehrali, čo sme si pred zápasom povedali. Nevyšiel nám vstup do zápasu. Nebol to výkon hodný boja o prvú šestku. Rešpekt chlapcom patrí za to, že verili až do konca. Sme šťastní aj za dva body.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Hráčom ďakujem za vynikajúci výkon a súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja