Jozef Legéň Krimi

Tragédia na diskotéke: Takto podľa polície prebiehal incident, ktorý stál mladíka (†25) život...

Mladý muž (†25), ktorý cez víkend vyrazil za zábavou na diskotéku do Varína pri Žiline, sa už nikdy nevráti domov. Policajti obvinili zo zločinu zabitia dvoch Žilinčanov.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na diskotéke: Takto podľa polície prebiehal incident, ktorý stál mladíka (†25) život...
Zdroj: Webnoviny.sk

Zo zločinu zabitia obvinil vyšetrovateľ OR PZ v Žiline dvojicu mladíkov vo veku 20 a 21 rokov zo Žiliny, ktorí podľa polície z doposiaľ zistených informácií spôsobili smrť mladého chlapca (†25) z Krasňan. Podľa mužov zákona dvojica obvinených mladíkov bola zo soboty na nedeľu na diskotéke v klube vo Varíne.

„Okolo tretej hodiny nadránom došlo v priestoroch klubu k slovnému a fyzickému konfliktu medzi obvineným 20-ročným Žilinčanom a mladým mužom (†25) z Krasňan. Následne obvinený 20-ročný Žilinčan na miestnej komunikácii pred klubom napadol mladého muža z Krasňan a zrazil ho na zem, kde ho asi dvakrát kopol do tela. Vzápätí sa k obvinenému Žilinčanovi pripojil jeho 21-ročný kamarát, ktorý tiež fyzicky zaútočil na muža ležiaceho na zemi, tak, že skočil oboma nohami na ležiaceho muža a potom ho niekoľko krát kopol do hlavy a trupu.“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Asi o hodinu neskôr bolo podľa Balogovej nevládne telo zbitého mladého muža nájdené na trávniku neďaleko klubu. Privolaní záchranári sa mu snažili pomôcť, avšak mladý muž zraneniam podľahol.

Obidvaja obvinení Žilinčania sú zadržaní a vyšetrovateľ podal podnet na návrh na ich vzatie do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obom obvineným trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie