Tragédia na D1: Vodič († 33) z okresu Žilina neprežil! FOTO

Na diaľnici v smere Trenčín – Žilina sa podľa správy hasičov odohrala dopravná nehoda s tragickými následkami. Pozrite prvé info od záchranných zložiek.

Aktualizované Filip Chudý

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na 141 km diaľnice D1 na úrovni Dubnice nad Váhom v smere na Žilinu. Informovala o tom Zuzana Farkasová z komunikačného a organizačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

„Pri nehode sa cisterna prevážajúca benzín prevrátila mimo cestu, pričom nehodu neprežila jedna osoba, ide o vodiča cisterny. Hasiči momentálne vyslobodzujú vodiča z kabíny, na vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia a zachytávajú unikajúce kvapaliny. Diaľnica je na tomto úseku uzavretá, upozorňujeme vodičov, aby sa mu vyhli,“ uviedla Farkasová.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová prezradila, že pri tejto tragickej dopravnej nehode zahynul 33-ročný vodič z okresu Žilina. Nehoda sa podľa jej slov stala v pondelok 30. apríla krátko pred 9:30 na diaľnici D1 k.ú Prejta (okres Ilava). „Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 33-ročný vodič jazdil s nákladným, motorovým cisternovým vozidlom po diaľnici D1 smerom od Bratislavy na Žilinu a z doposiaľ nezistených príčin zišiel mimo cestu na pole, kde sa s plne naloženou cisternou prevrátil,“ vyjadrila sa s tým, že vodič podľahol svojim zraneniam priamo na mieste dopravnej nehody.

„Na miesto dopravnej nehody je prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Doprava po diaľnici D1 v mieste, kde došlo k tragickej dopravnej nehode je odklonená z bezpečnostných dôvodov (hrozí nebezpečenstvo výbuchu) a riadia ju policajti. Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a o ohľaduplnosť a trpezlivosť pri prechádzaní daným úsekom,“ dodala Antalová.

Hasiči stále zasahujú pri tejto vážnej dopravnej nehode. „Na miesto už dorazila ďalšia cisterna, do ktorej sa hasiči pokúsia prečerpať benzín z havarovanej cisterny. Diaľnica je na tomto úseku uzavretá v oboch smeroch, upozorňujeme vodičov, aby sa mu vyhli,“ prezradila nové správy Farkasová.

Podľa Zuzany Farkasovej nastali komplikácie pri odstraňovaní následkov nehody. „Hasičom sa nepodarilo prečerpať benzín z havarovanej cisterny tradičnou metódou, preto bola vyžiadaná medzištátna pomoc od českých hasičov, ktorí sa pomocou špeciálnej techniky Coldcut Cobra pokúsia v cisterne vyrezať otvory a benzín odčerpať. Ide o techniku rezania do všetkých druhov materiálov pomocou vodného stĺpca s vytváraním jemnej vodnej hmly,“ uviedla Farkasová.

Podľa Farkasovej sa hasičom sa doposiaľ podarilo prečerpať priblizne 3/4 obsahu nádrží havarovanej cisterny. „Tesne po 19.00 hod. bol sprejazdnený jeden pruh diaľnice D1 v smere do Bratislavy. Na mieste havárie momentálne zasahuje 10 hasičov z hasičských staníc v Trenčíne a Púchove,“ dodala.

Aktualizované o vyjadrenie polície, nové správy od hasičov a foto.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame