Kultúra Správy

TOP podujatia na víkend v Žiline a okolí: Pozrite, je z čoho vyberať

Nadchádzajúci víkend nám ponúka rôzne podujatia. Nebude chýbať výstava, či športové aktivity.

Ilustračný obrázok k článku TOP podujatia na víkend v Žiline a okolí: Pozrite, je z čoho vyberať
Zdroj: TASR

Výstava v Kaštieli Radoľa – Keď sme boli deti

Na výstave zo zbierok múzea a súkromného zberateľa pána Pavla Golisa z Čadce možno vidieť rôzne detské a športové potreby, kočíky pre deti i pre bábiky. Výstava o detstve zo zbierok Kysuckého múzea priblíži prostredníctvom vystavených predmetov svet detí od narodenia až po školskú dochádzku. Sprístupnená je v Kaštieli Radoľa do 8. septembra 2019.

Hypergrid kvalifikačný turnaj

13.júl, Krajská knižnica v Žiline

V sobotu 13. júla od 9:30 vás pozývame do Krajskej knižnice v Žiline na turnaj v stolovej hre Hypergrid, ktorá je od 7 rokov. Preverte svoje mozgové závity vo viacrozmerných dynamických piškvorkach. Je to kvalifikačný turnaj, kde víťaz postúpi na majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky. Hru si môžete prísť natrénovať každý deň do knižnice počas letných otváracích hodín.

Elegance Tour Gbeľany

13. júl, Gbeľany

Ak chcete zažiť neopakovateľnú atmosféru stretnutia majiteľov veteránov so sprievodným programom, nenechajte si uniknúť príležitosť

9.00 Odchod vozidiel zo Château Gbeľany do Žiliny

10.00– 13.00 Výstava vozidiel na Mariánskom námestí

13.00– 13.30 Presun vozidiel do Bytče

16.00 Otvorenie Elegance tour Château Gbeľany

Oravský expres – bezplatne a bez prestupov

13.07.2019 a ďalšie temíny

Mesto: Žilina – Oravský Podzámok

V júli a v auguste bude každú sobotu premávať na trase Žilina-Oravský Podzámok a späť. Stačí len prísť na železničnú stanicu a vlak vás zadarmo a bez prestupov dopraví za krásami Horného Považia, Turca a Oravy.

Návrat Kinižiho na hrade Lietava

13.07.2019 Lietava

Po štvrťroku sa na svoj hrad Lietava vracia Pavol Kiniži so svojím svokrom Blažejom Maďarom a spoločníkmi. Prebehne aj delostrelecký výcvik.

PROGRAM podujatia:

  • 14.00 Výstrely z dela na bráne hradu
  • 14.30 Prezentácia zbrani na nádvorí
  • 15.00 Streľba z ručných palných zbraní na bráne hradu
  • 15.30 Prezentácia s výkladom o zbraniach na nádvorí

Bufet i múzeum v hrade otvorené v sobotu i nedeľu V prípade zlého počasia: Program bude pripravený vo vnútri hradu, v bufete a priestoroch múzea. Začiatok o 14.00h

Detský športový deň „Pohybom k zdraviu“

14.07.2019, Oščadnica- Veká Rača

13:00–16:00 Vrcholová stanica lanovky Dedovka

Aktívny pohyb je pre zdravie detí to najlepšie. My pre detičky pripravíme skvelé športové hry v rôznych disciplínach a vy ich budete povzbudzovať. Disciplíny budú napríklad: prekážkový beh, skákanie vo vreci, skok do výšky, triafanie loptičkou do terča. Program bude nastavený tak, aby mali možnosť súťažiť deti rôznych vekových kategórií. Maskoti Macko Račko a Marguška budú detičky zabávať a rozdávať super výhry.

Chovateľský deň v skanzene

14.07.2019, Vychylovka, Nová Bystrica

Okrem zvierat priamo pri objektoch skanzenu, čakajú návštevníkov folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. O 13.tej hodine sa bude konať svätá omša.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie