Top akcie pracovného týždňa v Žiline: Vyberajte spolu s nami!

Kam sa oplatí skočiť po škole, či práci? Vybrali sme pre vás to naj čo môžete počas nasledujúcich pracovných dní zažiť v Žiline.

Martina Betušová
Ilustračný obrázok k článku Top akcie pracovného týždňa v Žiline: Vyberajte spolu s nami!
Zdroj: Informačné centrum Ružomberok

Prednáška: Turistické chaty a útulne

Utorok, 9. mája, 17.00 hod. – 18.00 hod., Rosenfeldov palác, Žilina

Históriu okolitých horských chát a útulní priblíži Ernest Rusnák. Okrem pútavého výkladu budete môcť nahliadnuť aj do starých turistických máp a kníh o Malej či Veľkej Fatre alebo Javorníkoch.

Kino: Týždeň slovenského filmu

Utorok, 9. mája, 17.00 hod. – 22.00 hod., Stanica Žilina-Záriečie

Prvý film – Červený kapitán nás presunie do roku 1992. Pri prestavbe cintorína odkryjú nezvyčajný nález, ktorý sa stáva novým prípadom mladého detektíva Richarda Krauza. Druhý film – Učiteľka je nadčasovým príbehom inšpirovaným skutočnými udalosťami zo začiatku 80. rokov. Je tak univerzálny, že sa môže kľudne odohrať aj dnes. Na prvý pohľad milá a láskavá učiteľka rafinovaným spôsobom manipuluje žiakmi a ich rodičmi.

Európsky týždeň nosenia detí v Žiline

Utorok – Nedeľa, rôzne miesta v Žiline

Tancovanie s deťmi v šatkách, podporná skupina nosenia, piknik, ukážky nosenia, míľový pochod a veľa, veľa ďalšieho.

Improvizačné divadlo: 3T

Streda, 10. mája, 19.00 hod., Mestské divadlo, Žilina

Dávku nepredvídateľnej divadelnej improvizácie vám naservírujú majstri situačného divadla Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško. Vyberte sa spolu s nimi do krajiny fantázie, v ktorej neplatia žiadne obmedzenia.

Verejné čítačky: Noc literatúry 2017

Streda, 10. mája, 18.00 hod. – 22.00 hod., rôzne miesta v Žiline

Máte radi literatúru a zároveň radi spoznávate nové miesta? Ste na správnej adrese. Tohtoročná noc literatúry vám predstaví nielen súčasnú svetovú literatúru, zaujímavých čitateľov, ale odhalí aj skryté zákutia žilinských hotelov.

Hudobno – tanečná show: King Of The Gypsy Dance a Cigánski Diabli

Štvrtok, 11. mája, 19.00 hod., Dom odborov Žilina

Unikátne spojenie Cigánskych Diablov a svetoznámej tanečnej skupiny je zárukou jedinečného zážitku. Nezameniteľná, temperamentná hudba v kombinácii s tancom v štýle gypsy prinesie nespútanú energiu a skvelý zážitok určite aj vám.

Koncert: RYTMUS – KERESTAPO TOUR 2017

Piatok, 12. mája, 20.00 hod., Event House, Žilina

Odkedy vyhral Rytmus freestylovú súťaž Bitka slov (r. 1994) sa stalo všeličo. Dnes stojí pevne na vrchole hudobnej scény, patrí medzi najpredávanejších interpertov a prichádza, aby vám predstavil to najlepšie, čo česko-slovenská hudobná scéna ponúka.

Otvorenie, koncert: Koncert pre všetkých, ktorí pomohli s rekonštrukciou Novej Synagógy

Piatok 12. mája 2017, 18.00 hod., Nová Synagóga, Žilina

Príďte si vypočuť ako v zreštaurovaných priestoroch Novej synagógy znie jedinečná skladba Mareka Piačeka a Octet Singers s menami “nesmrteľných”. Skladba s menami všetkých, ktorí s jej rekonštrukciou pomohli. Meno po mene – a tých mien je takmer tritisíc.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame