Hokej Šport

Tipspot liga: Vlci po hrubých chybách prehrali s Detvou

Žilina hostila HC 07 Detva v 23. kole Tipsport ligy. Výhra poputovala do Detvy.

Ilustračný obrázok k článku Tipspot liga: Vlci po hrubých chybách prehrali s Detvou
Zdroj: MsHK Žilina

V 23. kole Tipsport ligy prehrali žilinskí vlci s HC 07 Detva 3 : 4.

V súboji dvoch stredoslovenských tímov mali v úvodnej desaťminútovke miernu prevahu hostia, ktorí boli strelecky aktívnejší, ale Mikoláš všetko bez problémov vyriešil. Vo 4. minúte gól hostí hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom neuznal a v 9. minúte Ščurkov gólový bekhend Mikoláš vychytal. Domáci hrali potom prvú presilovku v zápase a mali v nej blízko ku gólu, ale Zalivina zachránila od gólu horná žrď. Presilovku nevyužili následne ani hostia a domáci postupne hru vyrovnali. V 19. minúte išli na bránu Detvy v situácii 2:1 Milý s Ručkayom, ale so strelou druhého menovaného si Zalivin poradil.

V druhej tretine sa konečne prebudili aj strelci a prišli prvé góly. V 24. minúte sa po strele Dubeňa od modrej puk odrazil k Rehákovi, ten ho posunul na Húževku a domáci veterán otvoril skóre. Z ďalšieho presného zásahu sa domáci tešili v presilovke, keď Huna síce netrafil odkrytú bránu, ale Jenčík už puk dostal za chrbát detvianskeho brankára. Hostia sa potom vzchopili a v 31. minúte znížili. Osamoteného Gašpara pred bránou najskôr obral o gól hokejkou Mikoláš, ale akcia pokračovala a ďalšiu výbornú pozíciu bez bránenia využil na presný zásah Murček. „Vlci“ potom mohli náskok zvýšiť, v presilovkách o dvoch i o jedného hráča však málo strieľali.

Domáci v tretej časti zápasu príliš prenechali iniciatívu hosťom, ktorí sa snažili o vyrovnanie a „vlkov“ iba sporadicky pustili pred Zalivina. Obranná taktika Žilinčanov nakoniec zlyhala v 53. minúte, keď Puliš vyrovnal a začínalo sa odznova. Hostí poslal po prvý raz do vedenia v 56. minúte Žilka, ktorý našiel miesto medzi pravou žrďou a Mikolášom. Žilinčania sa 64 sekúnd pred koncom odhodlali k hre bez brankára a Podešva 32 sekúnd pred sirénou vyrovnal na 3:3. Domáci však nakoniec zápas prehrali, keď Murček 17 sekúnd pred klaksónom rozhodol o výhre Detvanov.

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Góly: 24. Húževka (Rehák, Dubeň), 30. Jenčík (Rud. Huna, Podešva), 60. Podešva (Rud. Huna, Hvila) – 31. Murček (Ďaloga, Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Martin Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 60. Murček (Puliš, Kuklev). Rozhodovali: Müllner, Fridrich – M. Orolin, D. Konc ml., vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 410 divákov.

Žilina: Mikoláš – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, M. Hudec, Matejka, Dubeň, Pastor – Bárta, Podešva, Balej – Jenčík, Surovka, Rud. Huna – Milý, J. Ručkay, Hvila – D. Rehák, Húževka, Sikela.

Detva: Zalivin – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Král – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Matúš Chovan, Žilka – Giľák, P. Valent, M. Surový.